Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Szkla kontaktowe w ogolnosci (w szczegolach wild eyes)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-10-12, 16:57   #113
timiri
Raczkowanie
 
Avatar timiri
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 201
Question Soczewki toryczne - informacje zbiorcze, help!

(Szukałam w wyszukiwarce - jest dośc podobny wątek, ale nie wyczerpał odpowiedzi na moje pytania, wręcz przeciwnie tylko mi zamieszał w główce, dlatego proszę o wyrozumiałość).

Dziewczyny! Ratunku!

Od paru lat miałam nosić okulary, ale więcej ich nie nosiłam niż nosiłam - źle się czułam (nieatrakcyjnie), przeszkadzały etc. Efekt? Wada wzroku mi się powiększyła. Poza tym okazało się, ze mam astygmatyzm Którego mi wcześniej nie wykryli

I teraz szereg pytań. Prosze, opiszcie to wszystko jak dla laika, bo ja i soczewki to były dotychczas dwie różne sprawy.

1. Na każdym oku mam inna wade - to chyba znaczy, ze musze kupic dwa rozne opakowania soczewek?
2. Soczewki toryczne to podbno ogromne koszty;( rodzice nie chca sie zgodzic;( <mam 17 lat>, zwlaszcza, ze dodatkowo musze miec okulary . Nie wiecie, ile "najmniej" by mnie kosztowaly takie soczewki?
3. Czy jesli sie kupuje np. soczewki 3 miesieczne.. a nosi sie dana soczewke tylko pol dnia.. czy to "przedłuża" jej zywotnosc i czy to znaczy, ze moge ja nosic jakby o pół dnia dłużej, czy nie? Czy w ogóle jest jakas szansa, by tak zrobic? By nosząc jakąś soczewke pół dnia, przedłużyć okres jej przydatności? /w domu muszę nosić okulary, by oczy odpoczęly - zalecenie optyka.
Albo czy mozna np. zakladac je co drugi dzien?
4. wyczytałam, ze jedna z dziewczyn nosi soczewki "zwykle" pomimo astygmatyzmu. Czy to nie szkodzi oczom? Bo jesliby sie nie udalo rodzicow naciagnac na soczewki toryczne, to...

Z gory ogromne dzięki za odpowiedz. ratujecie mi życie (i wzrok )!
timiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując