Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Języki obce: warto?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-09-18, 20:37   #18
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Języki obce: warto?

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Myślę, że większość Polaków co siedzi za granicą nie planowała że tam będzie. Plan można mieć ale chyba nie wielu osobom życie układa się tak, jak sobie kiedyś założyli.
A języka nauczyć się to nie jest tak hop siup.
Owszem, ale załóżmy taką sytuację: nie uczę się niemieckiego. Może mi się trafi wyjazd do Niemiec, może nie. Czy wg Ciebie jest to powód, żeby umieć niemiecki? I pytanie dodatkowe: a dlaczego nie czeski, słowacki, chorwacki, francuski, czy jakiś tam jeszcze? A może mnie życie wywali do Chin, czy to powód, żeby się uczyć chińskiego na zapas? Dlatego ogólnie uważam, że angielski musi być i (jeśli ktoś lubi) jakiś inny język. Ale nie ma co popadać w paranoję, bo się okaże, że oprócz angielskiego wypadałoby znać:
-hiszpański
-włoski
-francuski
-niemiecki
-japoński
-koreański (mnóstwo ofert pracy ostatnio znalazłam)
-rosyjski
-i pewnie inny.

Oczywiście, nie biorę tu pod uwagę zdolnych jednostek, które w dwa miesiące opanują każdy język jaki im się podsunie pod nos.

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

No i weź tu potem człowieku znajdź czas na pielęgnację umiejętności i na inne rzeczy. Wszak nie samymi językami człowiek żyje.
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując