Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-10-26, 10:54   #51
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Parę słów o moich przygotowaniach przedpeelingowych.

Na kilka dni przed odstawiłam kwasy BHA i Retin - A, stosowałam tylko nawilżacze (dowolne).

Przed samym peelingiem przetarłam twarz spirytusem 98%, poczekałam chwilę i zaczełąm nakładać peeling na twarz, miejsce przy miejscu. Do aplikacji można użyć własnych palców , pędzelka, wacika kosmetycznego. Ważne jest, aby równomiernie kwas rozprowadzić, żeby później skóra równomiernie złuszczyła się. Odczekałam 5 min. i zmyłam go wodą z mydłem. Osuszyłam twarz ręcznikiem papierowym. Nałożyłam na twarz krem Rossmanna z lanoliną => http://www.rossmann.pl/asortyment/ba...abydreamkrem1/.

Na początek proponuję słaby peeling bez alkoholu

1 ml kwasu migdałowego
4 ml wody destylowanej

Kwas powinien bez problemu rozpuścić się w wodzie, jak nie chce to można spróbować rozpuścić go w kąpieli wodnej.

Mnie po takim słabym peelingu, nawet nie zbielała skóra. Bezpośrednio po nałożeniu trochę szczypało. Zrobiło mi się kilka czerwonych plam. Po zmyciu trochę jeszcze popiekło, ale po jakiejś godzinie wszystko ustało. Na drugi dzień rano skóra wyglądała normalnie. Po dwóch dniach skóra zaczęła lekko się złuszczać, ale naprawdę minimalnie i tak było przez kilka dni.

Po peelingu przez kilka dni niezmiennie - rano filtry, a wieczorem nawilżacze.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora