Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-12-12, 12:15   #86
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Ciaza- zmiany w ciele o ktorych nikt Ci nie powiedzial.

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
ja nie spodziewałam sie ciemnej krechy od łona do pępka.
Wiedziałam, że ciało sie zmienia, ze skóra sie zmienia (ja byłam niebiesko-fioletowa - tak mi żyły było widać), że sutki się powiększają i zmieniają kolor - ale o tej prędze jakoś nie doczytałam... najgorsze było, jak po porodzie nadal była - pamiętam jak się zamartwiałam, czy zniknie...znikła,jakoś niedługo po porodzie

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

odnośnie wypadania włosów -gdzieś wyczytałam ostatnio, ze wypadaja w 17 tygodniu po porodzie. To by się zgadzało, bo nastawiona na to wypadanie zaraz po porodzie bardzo się cieszyłąm, jak wciąż miałam piękne włosy ("ha,wszyscy mówili, ze wypadną, a ja nadal taka piękna" ) az faktycznie 3-4 m-ce po porodzie zaczęły wychodzić garściami.
cerę zawsze miałam bladą, teraz wyglądam jak głodny wampir.
Włosy z falowanych podatnych na kręcenie się wyprostowały /i to nie tylko na głowie/. I rosną jak u wujka Zdzicha /to te nie na głowie

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam, ze będę miec rwę kulszowa, zgagę- nigdy wcześniej jej nie zaznalam Tak samo nie spotkałam się specjalnie z notkami o krwawieniach z nosa, zwiększonym ryzyku anemii-no i dorobiłam się niezłej....
Ja zawsze się z TŻta śmiałam, że ja w zgagę wierzę tak jak on w moją migrenę. I teraz on się na mnie mści jak śpię prawie pionowo. Co gorsza zgaga zaczyna się pojawiać ostatnio nawet po obudzeniu rano /zaczęłam 18tc/
Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
Ciekawy temat

Większości kobiet ciąża kojarzy się z wymiotami i zachciankami. Mnie to ominęło.
Ale miałam inne ciekawe dolegliwości

W każdym poradniku pisano, że 1 trymestr jest najcięższy, a później to już z górki.
Nic bardziej mylnego
Jestem na początku 31 tc., ciąża przebiega prawidłowo z małymi odstępstwami dot. mamusi

Pierwszy trymestr:
-potworne zmęczenie, mogłam spać w każdym miejscu, w każdej pozycji, a i tak byłam wiecznie niewyspana
- zawroty głowy
- problemy z układem pokarmowym: okropne wzdęcia, zaparcia, mdłości
- bóle brzucha spowodowane stresem
- biust urósł o rozmiar

Drugi trymestr:
- problemów z układem pokarmowym ciąg dalszy
- biust już nie rośnie, stopy stoją w miejscu
- najgorsza rzecz: uderzenia gorąca
- czułam się jakbym menopauzę przechodziła Momentalnie robiło mi się gorąco, kręciło mi się głowie, zbierało na wymioty, drżały mi ręce
- nie mogłam ustać w miejscu nawet przez chwilę, bo miałam wrażenie, że cała drętwieję i zaraz się przewrócę
- nawet przy małym wysiłku dopadała mnie zadyszka
- okropne swędzenie piersi nie pomagały żadne kremy, balsamy
- duuuży apetyt
- krwawienia z nosa w najmniej spodziewanych momentach, np podczas jazy autem
- twardnienie brzucha spowodowane stresem
- problemy z bezsennością

Trzeci trymestr:
- jestem okropnie niezdarna
- mam problemy z pamięcią i koncentracją
- problemów z układem pokarmowym ciąg dalszy
- brak apetytu muszę zmuszać się do jedzenia posiłków
- problemy z prostymi czynnościami dnia codziennego, golenie nóg to wyższa szkoła jazdy
- wieczna zgaga
- śpię na lewym boku, bo tak podobno najbezpieczniej i dzięki temu non stop boli mnie lewy bark, biodro i żebra
- męcząca zadyszka

Mimo wszystko ciąża to piękny stan Wystarczy, że mały skopie mi pęcherz i żebra, a czuję się jak w siódmym niebie To najpiękniejsze uczucie jakiego można doświadczyć!
Pod tymi mogę się czterema odnóżami podpisać. Twardnienie brzucha mnie martwi najbardziej. Ale z tego co czytam to tez jest jak najbardziej normalne.
Zaparcia. eh. Zawsze miałam problem z dwójeczką, a teraz to jest masakra.

I nikt nigdy mi nie powiedział, że sutki też się powiększają /piersi niech sobie rosną/. Sutki się robią ogromne. Potem mają jeszcze kolor zmienić. Przeraża mnie to i wcale mi się to nie podoba.

I spuchnięta jestem na dole. Podcieranie się po siku to jest ból.

Ciekawe jakie jeszcze cuda się wydarzą.

Zamiast motylków czuję w brzuchu przesuwanie się ślimaka
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując