Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki naturalne
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-12-16, 10:14   #3262
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Tutaj na stronie 9 masz ładnie rozrysowaną produkcje
Jak każdy detergent, łacznie z uważanym za naturalne mydłem oraz supernaturalne i superłagodne poliglukozydy, jest syntetyczna. Jak wiekszość detergentów, jest produkowana ze składników pochodzenie naturalnego (kwasów tłuszczowych) oraz syntetycznych (NaOH, jakieś ropopochodne) . Nawet w przypadku poliglukozydów, produkowanych ze skrobi kukurydzianej, kwasów tłuszczowych, gliceryny itp to gdzieś po drodze są używane syntetyczne składniki.
Dlatego nei da sie powiedzić o bardziej skomplikowanych surowcach, że są w 100% naturalne lub nie naturalne, albo raczej pochodzenie naturalnego lub nie.
Cognis wprowadził taki przewodnik (Tu i tu), który lepiej oddaje tą "stopniowość" niz czarno-białe deklaracje poroducentów kosmetyków.[COLOR="Silver"]
Dzięki, Hey. Przejrzałam to (nie wiem z jakim efektem, chemik ze mnie żaden ).

Zastanawia mnie sprawa zanieczyszczeń produkcyjnych (pozostałości w produkcie substancji pomocniczych, mogących powodować kontaktowe zapalenie skóry, podrażnienie oczu, reakcje alergiczne ). Nie znalazłam nic na Wizażu. Wszyscy na forum tak nagle uwierzyli w standardy jakości i normy produkcyjne?
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując