Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-01-25, 10:38   #56
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Niesmak po 'profesjonalnym' makijażu.

No dobra, może jestem w mniejszości, ale gdy umawiam sie na konkretną usługę i nie została ona wykonana w umówiony sposób to za nią nie płacę. Co prawda rzadko się to zdarza, ale np dwukrotnie u fryzjera (dobry znany salon w Trójmieście) nie byłam zadowolona z usługi i wprost o tym powiedziałam argumentując odpowiednio (a nie na zasadzie, nie bo nie) i za każdym razem w ramach przeprosin dostałam wizytę za darmo (średnio zostawiam w tym salonie 160 - 220 zł) w myśl zasady klient nasz pan. Dzięki temu jestem ich stałą klientką, bo wiem, że w razie wpadki (a w końcu każdemu może się zdarzyć) zostanę potraktowana poważnie.

Podobnie, w restauracji, kiedy zamawiam daną potrawę i dostaję ją np zimną, czy nie wiem, brakuje składników, które zgodnie z menu powinny się tam znaleźć, proszę kelnera o wyjaśnienia i zwykle (ze trzy razy mi sie to zdarzyło, ale stosunkowo często jemy na mieście) albo danie zostaje wymienione, albo za nie nie płacę. Szczerze mówiąc wydaje mi się to normalne, skoro zamawiam konkretną rzecz, to oznacza, że płacę za tę własnie konkretną, a nie za to co akurat było na stanie ;-)

mary_poppins wydaje mi się, że piękno muzyki jest raczej trudne do zdefiniowania, ja piszę raczej o przypadku, kiedy proszę o ścięcie takie i takie, a otrzymuję wyraźnie inne itp.

ps. dodam tez, że to działa również i w odwrotną stronę. Ostatnio u fryzjera zażyczyłam sobie konkretną fryzurę z gazety , fryzjerka ją skopiowała i koniec końców jestem rozczarowana, bo włosy nie do końca tak się układają, jak sobie to wyobrażałam. Ale fryzjerka wykonała swoje zadanie w 100% i nie mam do niej absolutnie żadnych zastrzeżeń.

Edytowane przez Soso
Czas edycji: 2012-01-25 o 10:41
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując