Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ubieranie Malucha w ciepłe dni
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-24, 14:48   #12
monic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 123
Re: Ubieranie Malucha w ciepłe dni

W dni naprawdę ciepłe (u nas teraz nieźle grzeje) nie należy przegrzewać dziecka. Chusteczka na głowę jak najbardziej, przewiewne spodenki i krótki rękawek (jeśli spacerujesz w nasłonecznionym miejscu). Warto zabrać ze sobą przewiewną bluzę, na wypadek deszczu i ochłodzenia. Rodzice mają zwykle tendencję do ubierania dzieci za grubo, a potem się dziwią, że dzieci chorują (bo przegrzanie może się skończyć tym samym co zmarznięcie) Ja swojego maluszka nie ubieram za ciepło, zwykle tak jak siebie (bo raczej jestem zmarzluchem) a i tak mam wrażenie czasem, że mojemu dziecku jest za ciepło. A potwierdzeniem tego jest fakt, że w nocy ja zawsze się przykrywam, bez względu na temperaturę, natomiast mój synek budziłby się co pół godziny gdybym go przykryła kołderką. No i od miesiąca dla niego kołdra w ogóle nie istnieje i wszystko jest ok. Rok temu mój synek miał 6 miesięcy i latem zakładałam mu samo body, bez bucików, a jak było bardzo ciepło to nawet bez skarpetek. I wcale mi wtedy nie chorował.
monic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując