Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Psy
Wątek: Psy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-03-06, 18:11   #1979
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Psy

Witam
Prosiłabym o pomoc i poradę- stoję przed wyborem rasy pasującej do oferowanych przeze mnie warunków i mam mętlik w głowie.

Kończę studia, mam akurat wystarczającą ilość czasu, żeby nauczyć psa zostawać samemu pod moją nieobecność, gdy rozpocznę pracę. Póki co mieszkam sama, ale w planach jest przeprowadzka (po zakończeniu studiów, najprawdopodobniej w okolicy grudnia 2012) do mojego TŻ.

Przede wszystkim w grę wchodzi jedynie pies małych/średnich rozmiarów (mieszkanie nie należy do dużych, póki co nie mam samochodu, więc musiałabym się z nim poruszać komunikacją miejską i pociągami- a wielkość ma tu olbrzymie znaczenie). Często ktoś do mnie wpada w trakcie tygodnia, zależałoby mi więc na rasie kochającej ludzi, wśród przedstawicieli której na ogół są sami przyjaciele dzieci (odpadają rasy cechujące się nieufnością w stosunku do obcych i rasy stróżujące oraz te o niskim progu pobudliwości). Zależy mi na psie, który jest raczej przyjacielem innych zwierząt, a już na pewno nie ma w nim (a raczej- nie powinno być) ani grama agresji (sugeruję się tutaj rasą akita inu, która jak wyczytałam na forach, słynie z dość specyficznego podejścia do innych psów).

Jeśli chodzi o spacery- jestem w stanie zapewnić psu 3 (oczywiście z początku więcej), dwa trwające 15-20 minut i jeden długi (>40minut), na którym pies biega luzem i ma możliwość eksplorowania krzaków/kopania dziur/pływania.
Prowadzę dość aktywny styl życia, kilka razy w tygodniu biegam, w weekendy chodzę z TŻ na długie spacery i brakuje nam kompana

Jeśli chodzi o moje doświadczenie z psami to ogranicza się ono do 3 suczek,z których obecnie tylko 1 żyje i mieszka z moimi rodzicami. Wszystkie były ze schroniska i każda powodowała trochę problemów- jedna nie tolerowała innych psów, bez względu na ich płeć, druga była wyjątkowo lękliwa i nieufna, trzecia (jeszcze żyje) jest najspokojniejsza, ale niestety atakuje dzieci. Z każdą z nich pracowałam, na nich zdobywałam swoje malutkie doświadczenie i chciałabym móc się sprawdzić na szczeniaku, który przebył solidną socjalizację w dobrej hodowli i teoretycznie jest taką "czystą kartą"

Wizualnie podobają mi się psy takie jak cocker spaniel, sznaucer, natomiast nie podobają mi się psy "bez pyska"/z dość krótkim pyskiem (shih tzu, cavalier king charles spaniel).

Może macie jakieś typy do mnie pasujące? Bo mam wrażenie, że żadna rasa w pełni mi nie odpowiada..
_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora