Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-03-12, 18:30   #11
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Szukanie pracy w dzisiejszych czasach (uwaga wylewam frustracje)

Niestety, dołączam się do frustracji. We czerwcu się bronię, teoretycznie mam lic. z innego kierunku, magistra z innego, więc jakby dwa różne, co powinno być atutem. ALE:
- nie mam certyfikatów językowych, bo w momencie kiedy był bum na FCE, moi rodzice byli w fatalnej sytuacji materialnej i nie mogli mi sfinansować tego, a ja byłam w LO. Teraz fce się zdewaluowało, lepiej mieć CAE, no ale nadal mnie nie stać... Każda dorywcza praca idzie na jako takie utrzymanie, czasem kosmetyk czy jakiś weekend w ramach wakacji.
- nie mam własnego auta a na prawko też mi się póki co nie zebrało (po moich studiach pierwszą pracą zazwyczaj jest pośrednictwo nieruchomości, no cóż... Ja na razie nie spełniam tego wymogu)
- w instytucjach publicznych (a w takich mi się marzy praca) niestety wymagają doświadczenia... Czasem i 2,3-letniego... Jak je zdobyć? Ano zapinkalając na bezpłatnym stażu... Więc jakiś rok pracować za darmochę właściwie a na to mnie "nie stać" bo nie mogę do 25. roku życia ciągnąć z kieszeni rodziców,
- staż z UP wykorzystałam bo jestem głupia pipka i napaliłam się po maturze na 4 mies. pracy za kasę z UP. Przerwałam staż bez możliwości powrotu, a teraz jękolę o to 5ty rok z rzędu.


No, pożalone.

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość

Ps tak, autentycznie, jak tak teraz podliczyłam całą moją wcześniejszą karierę zawodową, wszystkie ulotki, hostessy, merchanidser czy jak zwał tak zwał, kelnerka pomoc kuchenna opiekunka itp... to... 10 umów - zlecenie, tylko jedna o pracę właśnie w McDonald's
Ja mam same zlecenia, a w 50% moich prac, to w ogóle bez umowy na dziko

Edytowane przez 201608251020
Czas edycji: 2012-03-12 o 18:30 Powód: pomyliły mi się miesiące ;))
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując