Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-20, 13:55   #8
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: Blizny po TCA? Proszę o pomoc osoby, które miały robione złuszczanie kwasem TCA

dziwna sprawa z tymi bliznami.. sama tez mialam tca ale raczej pozytywnie reagowalam... jestem raczej laikiem w tej kwesti ale powiem szczerze zaniepokoil mnie ten post.

po peelingach warstwa naskorka na pewno ulegla zcienieniu a poza tym wlasciwosci kwasow maja to do siebie ze oddzialywuja na skore wlasciwa, poza tym z pewnoscia ingeruja we wlokna kolagenowe, jednak ich wlasnie pozytywnym efektem jest "zmuszanie" skory do odbudowy wlokien kolagenowych...

Zastanawiam sie czy te "blizny" a wlasciwie chyba bruzdy z tego co piszesz nie powstaly poprzez rozluznienei warst skory wlasciwej?
Czy jest to mozliwe aby nie nastapila spodziewana odbudowa naskorka po tych 4 tygodniach i peeling spowodowal rozluznienie polaczen miedzy komorkami w skorze wlasciwej?

pytanie do ungii:
I czy to co powstalo na Twojej twarzy mozna nazwac bliznami skoro mowisz ze sa to wglebienia? A sprobowalas uzywac jakies masci ktora prszyspiesza ziarninowanie albo poprostu masci na blizny?

sa to tylko swego rodzaju podejrzenia badz sugestie i mam nadzieje ze znajdzie sie ktos madrzejszy ode mnie na forum i odpowie na te watpliwosci gdyz jeszcze raz napisze ze nie jestem zadnym autorytetem w tej dziedzinie.
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując