Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mikrodermabrazja,potem koszmar
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-25, 19:06   #8
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

Cytat:
Napisane przez agakola Pokaż wiadomość
L_V prosze o odpowiedź co to znaczy filtry fotostabilne?? Czy to są po prostu kremy z filtrem chroniące przed opalaniem czy jeszcze coś innego? Używalam w lecie i teraz też juz bedę kremu a w zasadzie lotionu z firmy Avene faktor 50+.Chyba chronił wystarczajaco przed opakaniem i z konsystencji jestem zadowolona.Wyrzuciłam jednak kartonik z polskim tlumaczeniem a na tubce pisze tylko po francusku.Nie ma żadnej wzmianki o ochronie przed UVB i UVA.Prosze o radę jeśli wiesz czy to powinno wystarczyć.
Właśnie kupiłam kremik cicalfate z aven,powiniem być dobry bo jak wyczytalam jest antybakteryjny wiec powinien pomóc jeszcze na krostki ktore też czasem mi sie pojawiają i dlugo goją.Chyba przerzucę sie na kosmetyki wyłącznie z apteki i dobrych firm.
Bardzo prosze na odpowiedź dot. tych filtrów fotostabilnych.Dziekuję bardzo.
Tak, sa to kremy przeznaczone do opalania, ale nie byle jakie kremy. Akurat trafiłas na fotostabilny filtr

Fotostabilne filtry to sa takie, które nie ulegają destabilizacji pod wpływem światła, potu czy innych skłądników, takie które gwarantuja stabilna ochrone przeciw UVB, ale co wazniejsze przeciw UVA. Znane nam stabilne filtry to m.in. Tinsorby [jest ich kilka] oraz Mexoryle [tez kilka]. Jest jeszcze baaardzo popularny filtr Parsol, ale ten juz nie lubie sie z talkiem, mika i tlenkami zelaza - masowo obecnymi w kosmetykach kolorowych. To były fikltry chemiczne - te filtry pochłaniaja promienie UVA/UVB. Sa jeszcze minerlane - wskazane dla alergikow, matek karmiacych i kobiet w ciazy a takze dla niemowląt ponizej 6 m-ca zycia - wada ich jest to iz osadzaja sie na skorze twotrzac biaława poswiate no i scieraja sie po pewnym czasie.filtry te odbijaja promienie UVB oraz krotsze fale UVA

Fotostabilne filtry oferują firmy: Avene, Vichy, La Roche Posay, Bioderma, Nivea, Garnier, L'oreal, Iwostin, SVR, Klorane. Czyli np. wysokopólkowe shiseido nie jest filtrm stabilnym, tzn ze gfaltor podany na opakowaniu niejest tym, co uzyskujemy na twarzy

Avene jako jedyna firma zawiera Tinsorby[ maja patent] - sa to najnowoczesniejsze obecnie znane filtry chemiczne, ktore nie ulegaja destabilizacji np. pod makijazem. Daltego tez na filtr avene mozna połozyc kazdy makijaz, nie martiwac sie o składy kosmetyków

Zapraszam do odwiedzenia Biochemii Kosmetycznej w wolnej chwili - filtry to nasz konik.,a,y tam osobne watki poswiecone chyba wszystkim filtrom - mozesz wymienic doswiadczenia z innymi wizażankami

Z tym pomysłem co do kupowania kremów w aptece - świetny pomysł. A kremik gojący avene, ktory kupiłaś jest naprawde porządny. stosowałam na rany powstałe po otarciu naskórka na wskutek zderzenia z chodnikiem W zasadzie to uratował mi twarz.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując