Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - mikrodemabrazja
Wątek: mikrodemabrazja
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-03-15, 20:13   #38
kedesza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 140
Re: mikrodemabrazja i inne zabiegi na blizny... info

Po długiej konsultacji z chirurgiem plastycznym - napiszę co następuje (jeśli idzie o efekty):

Mikrodemabrazja:
Nie ma się co łudzić, że po 2/3 razach będą efekty. Na maleńskie blizny (np.dziurki) minimalna ilość zabiegów to około 10. Tak, to zależy to od głębokości blizn oraz ich ilośći, nie mniej ilość 10 jest przypożądkowana naprawdę niewielkim "zmianą" w niewielkiej ilości. Zabieg głównie ma na celu spłycenie blizn, co pacjętki rozumieją jako "wyrównanie ich" ze skórą znajdującą się "nie opodal" - w rzeczywistości bardziej spłyca brzegi blizn, niż same blizny. Dlatego często są nieporozumienia po zabiegu. Efekt jest taki, że mniej się żucają w oczy, jednak wciąż zostaje "dołek" z rozmytymi brzegami (blizna ma zlane brzegi ze skórą "cieszącą nasze oko". I tak powinien być rozumiany ten zabieg.
Czyli jeszcze raz: nie usunie blizn, jednak zetrą się same brzegi. Dołek w zasadzie pozostaje.
Skuteczność - jasne, pod warunkiem reguralnego stosowania, około 1 w tygodniu przez 10/15 tygodni. A to daje razem około 1500 zł. (Przyjęłam średnią za zabieg 100zł). Terapia dla cierpliwych i naprawdę z niewielkim problemem.

Laser - kolejna metoda usunięcia blizn potrądzikowych. Lekarz stwierdził, że jest to metoda bezpieczna, pod warunkiem, że jest wykonana nie przez szarlatana. Cena dość wysoka - nawet nie wnikam. Młodym buzią nie poleciła, ponieważ istnieje ryzyko powstania przebarwień i odbarwień z którymi chirurgia może sobie już nie poradzić. Chyba żadna z kobiet nie chciałaby zamienić blizny na dożywotnie polaserowe ślady.

Pelingi: Jest to dość poważna ingerencja w skórę, jednak na małe blizny wydaje się najskuteczniejsza według Lekarza.
Powtarzalność zabiegu nie zawsze jest potrzebna (tu też zależy od staniu skóry) a efekty są widoczne po nie dlugim czasie. Ceny, zastrzelcie mnie, nie znam, dlatego pytałam Sonię. Wydaje się, że właśnie ona jako jedna z nielicznych wybrała najskuteczniejszą metodę.

Kremy z kwasami: generalnie ich działanie jest dwojakie - działają i działają jako środki plebeco (mam nadzieję, że wiecie o czym piszę). Jednak wg. Lekarza jest to jeden z najtańszych środków na rynku pozbycia się (wyrównania brzegów blizny )nie tyle samych blizn co dziurek. Blizny bywają naprawdę różne. Skuteczność zależy głównie od cierpliwości, oraz reguralności w stosowaniu. Pisząc o działaniu plebeco, miałam na myśli fakt, iż nie usuną one problemu, a jedynie pozwolą z czasem spojżeć na własną buzię bardziej przychylnym okiem.

Wstrzykiwanie płynów: Jest to metoda działająca właściwie natychmiast. W miejsce blizn (dużych, lub rozległych - ale nie "dziurek" - nikt się w to bawić raczej nie będzie tą metodą) wstrzykiwany jest odpowiedni preparat, często ten sam, co zmniejsza zmarszczki. Efekt jest natychmiastowy, zabieg trwa dość szybko. Cena, w zależności od trwałości zabiegu około 650zl - 6 mc, około 1000 zl na stałe.

Pisałam nie składnie - wiem i przepraszam, ale trudno to natychmiast uporządkować. Starałam się to wytłumaczyć prostym (nie medycznym językiem) jak to jest z tymi zabiegami. Wygląda na to, że faktycznie pelingi są najskuteczniejsze w walce z bliznami.
Strasznie przepraszam za byki, ale śpiesze się
Lekarz przestrzegała też, przed przypadkowymi gabinetami gdzie ingeruje się w strukturę naszej skóry. Na zabieg wybrać się dość łatwo, truniej pozbyć się efektów jakie pozostawiają szarlatani. Nie polecała też kosmetyczki - nawet renomowane, ponieważ uznała taką ingeręcję w skórę, za dość drastyczną i powinien ją wykonać dermatolog lub właśnie chirurg plastyczny.

Co jeszcze? Często piszecie o tym, że efekty znikają po kilku miesiącach od wykonanych przez Was zabiegach. Tak jak powiedziała Lekarz - wszystkie te zabiegi mają na celu USUNĄĆ SKUTKI RÓŻNYCH CHORÓB SKÓRY a nie wyleczenie jej. Bez uprzedniego wyleczenia np trądziku, nie mamy więc raczej co liczyć na to, ze po którymś z tych zabiegów, już nigdy problem nie wórci. One usuną, zniwelują krawędzie, spłycą blizny ale te które już mamy, a nie te które pojawią się w przyszłości.

ps: pytania? piszcie...

Buziaczki
kedesza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując