Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy!
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-23, 01:56   #2978
blue_velvet1207
Przyczajenie
 
Avatar blue_velvet1207
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 28
Dot.: Ekstrakcja ósemek...

Witajcie ! Chciałabym zapytać, czy usuwanie ósemek jest konieczne, jeżeli moja wada zgryzu została już naprawiona? Podobno ósemki wyrywa się przed założeniem aparatu ortodontycznego, ja już jestem pół roku po ściągnięciu. Lekarka powiedziała, że ósemki mogą, ale nie muszą spowodować stłoczenia na zębach przednich tzn. zęby nie zmieszczą się już do łuku razem z nimi, bo one wypchną do przodu pozostałe, czy coś takiego. Nie umiem dokładnie opisać fachowo, ale mówiąc krótko, czy zęby mogą się ponownie pokrzywić i wszystko pójdzie na marne?? Cały czas noszę aparat retencyjny. Rtg wykazał, że mam w kości aż 4 zęby mądrości. Na dole wybiły mi się do połowy, a połowa zęba siedzi w zębodole. Strasznie się boję tego zabiegu, może można go uniknąć? Dodam, że nic mnie nie boli, nie puchnie, mogę normalnie jeść i nawet nie zauważyłam, kiedy mi się te dwa dolne ząbki wyrżnęły co prawda połowicznie, ale są. Wiem, że ekstrakcja zęba zatrzymanego jest poważnym zabiegiem, dlatego tak się boję. Szkoda, że nikt mi nie wspominał o wyrwaniu ósemek przed prostowaniem.... Rozumiem, że nie jesteście lekarzami, ale może macie wiedzę na ten temat, czy zdrowe ósemki też trzeba KONIECZNIE usuwać? W dodatku niewyrżnięte w całości.
blue_velvet1207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując