Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mam kupę KASY pracuję, studiuję i stać mnie na wszystko !
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-05-21, 21:11   #237
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Mam kupę KASY pracuję, studiuję i stać mnie na wszystko !

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Ale trzeba też wziąć pod uwagę, że jednak jest to bardzo przykre, że przez dwa czy tam jedno pokolenie, ktoś baardzo ciężko pracuje, bardzo oszczędza by dopiero jego wnuki mogły się tym w jakiś tam sposób cieszyć. Ja też chciałabym mieć jakoś radość z życia. Chociaż ten tydzień zagranicznych wakacji co roku, własny mały domek z dużym ogrodem.. eh... Oby moje dzieci miały lepiej.
Ponieważ dotyczy to przytoczonego przeze mnie przykładu to doprecyzuję, że to nie jest tak, że oni nie mieli nic z życia, tylko, że nie przejadali wszystkich dodatkowych dochodów na bieżące zachcianki. Owszem mieszkają cały czas w bloku, ale prawie co roku wyjeżdżają na tydzień czy dwa nad morze, mają dobry samochód, korzystają z życia, więc to nie jest tak, że zaciskają pasa, żeby kupić dzieciom mieszkania. Po prostu nie szastają pieniędzmi na prawo i lewo.
Z drugiej strony to faktycznie przykre, kiedy ludzie muszą sobie odmawiać wszystkiego, żeby tylko oszczędzić jakiś grosz na lepszy start dzieci. Niestety większość mimo zaciskania pasa niewiele da radę oszczędzić, bo często nie ma z czego.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując