Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - wątek powitalny
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-05-23, 14:59   #6
Dr Iwona Marycz-Langner
Raczkowanie
 
Avatar Dr Iwona Marycz-Langner
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 39
Dot.: wątek powitalny

Cytat:
Napisane przez SiaZo Pokaż wiadomość
Pani Doktor,

mój problem polega na tym, że choć jestem jeszcze młoda (25 lat) to już pojawiły się u mnie głębokie zmarszczki, zwłaszcza w okolicy ust. Stosuję kremy, ale widzę, że to za mało. Wyglądam mało atrakcyjnie i bardzo chciałabym to zmienić. Jakim zabiegom medycyny estetycznej mogę się poddać by poprawić wygląd i samopoczucie? Czy są one bolesne?
Pierwsze zmarszczki pojawiają się między 25. a 30. rokiem życia. Najczęściej występują na czole, dookoła oczu oraz między nosem a wargami. Wielokrotnie ich przyczyną są nawyki mimiczne, tzn. często powtarzane grymasy twarzy, ale również normalna aktywność mięśni twarzy podczas wyrażania emocji, jedzenia, picia, mówienia itp. Silne zmarszczki powstają u osób ze skórą suchą, palących papierosy i opalających się. Zmarszczki w Pani wieku nie są wiec rzeczą nietypową. Skóra powoli traci elastyczność, gdyż z wiekiem osłabieniu ulegają włókna kolagenu i elastyny, dochodzi do ubytków kwasu hialuronowego. Aby przywrócić jej traconą jędrność, nawilżenie oraz zlikwidować pierwsze zmarszczki można zastosować w Pani wieku peelingi kwasami owocowymi i zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego. Seria peelingów delikatnie wygładzi skórę i przygotuje ją do wypełnienia, rewitalizacji i nawilżenia kwasem hialuronowym.
O tej porze roku polecam peelingi kwasem migdałowym a następnie zabieg Soft Liftingu. Jest to zabieg niechirurgiczny, dzięki czemu po jego wykonaniu można szybko wrócić do codziennych zajęć. Podczas zabiegu za pomocą specjalnych igieł (mikrokaniul) wprowadzamy kwas hialuronowy w odpowiednie miejsce twarzy. Kwas ten uzupełnia ubytki tkankowe, wypełnia przestrzeń międzykomórkową, dodaje tkankom objętości i wypełnia zmarszczki. Po takim zabiegu Pani skóra ponownie nabierze blasku, zostanie nawilżona oraz wygładzona.
Dużym plusem Soft Liftingu jest to, że skóra w danym miejscu nakłuwana jest tylko raz, co zmniejsza dyskomfort związany z bólem przed i po zabiegu. Przy tradycyjnym zabiegu, kiedy skóra nakłuwana jest wielokrotnie, istnieje również dużo większe ryzyko wystąpienia siniaków. Jeżeli będą się na Pani skórze nasilać zmarszczki mimiczne, to za jakiś czas trzeba będzie pomyśleć o zrelaksowaniu ich toksyną botulinową.
Dr Iwona Marycz-Langner jest offline Zgłoś do moderatora