Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-01-17, 15:58   #1877
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek Pokaż wiadomość
Diacneal to chyba AHA ??
Tak

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
A co miałoby zatykać w Diacneal? Wszyscy narzekają, że zatyka Diroseal, nie Diacneal.
Oczywiście miałam na myśli Diroseal - pokręciłam wszystko
Ja właśnie Diroseal przestałam używać, bo mi się pogorszyła cera - mam tu na myśli pojawienie się pryszczy.

--------------
Mam do Was pytanie.
Dziś byłam u dermatologa, który kazał mi odstawić Isotrex, bo za bardzo wysuszył mi skórę.
Mam teraz stosować na twarz krem sporządzony w aptece, który ma w składzie 1,0 (chyba chodzi o gramy) erythromycyny i 50,0 Linola.
Dodatkowo punktowo na wypryski mam używać tonik sporządzony przez aptekę. Skład ledwo czytelny więc mogę coś pokręcić: chloramphenicol 0,5oraz salicylic acid 2,0 oraz Isoprop.... (nie wiem co tam dalej powinno być) 50%.

To jest wersja lekka, bo na dekold mam żel zawierający 2% erythromycin.

W związku z tym nie wiem czy dotąd stosowane kosmetyki mogę stosować, co ewentualnie zmienić.

Bardzo lubię kwasy BHA a więc kwasy Pauli 2% lub Effacklar K. Uwielbiam maseczkę aspirynową. Kupiłam też kapsułki ananasa, żeby przygotować sobie peeling. Mam też peeling enzymatyczny z Erisa.
Z tych produktów nie chciałabym rezygnować.
Mam też Acne Derm, ale nie wiem czy się przyda.

Mam jeszcze Diroseal, ale od listopada go nie używam, bo boję się pogorszenia stanu mojej skory.
Jednak od paru dni moje naczynka są znowu czerwone, więc bardzo mnie Diroseal kusi, jednak nie wiem czy ryzykować.

Powiedzcie co mogę stosować razem z erytromycyną, żeby sobie nie pogorszyć cery. Czy może niepotrzebnie panikuję... Podpowiedzcie proszę
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując