Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-01-20, 08:23   #47
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez poonia Pokaż wiadomość
Uprzejmie proszę o wzięcie pod lupę składu kremu Iwostin "intensywny krem nawilżający o przedłużonym działaniu SPF 20"
aqua, iwonicz aqua, ethylhexyl metholyglucose distearate, butyl methoxycinnamate, ethoxydiglycol polyglyceryl-3, methibenzoylmathane, caprylic/capric triglyceride, isopropyl palimtate, aluminum starch octenylsuccinate, glycerin, paraffinum liquidum, 4-methyldibenzylidiene camphor, glyceryl stearate, cetyl alcohol, sodium acrylate/acrylodimethyltaurate copolymer, isohexadecene, polysorbate-80, soybean protein: oxido reductases, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, disodium EDTA, PEG-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid, parfum

Idąc od pocztku skłądu mamy:

wodę oaz wodę z Iwonicza, potem napisałaś: ethylhexyl metholyglucose distearate.... czy chodziło ci o Ethylhexyl Methoxycinnamate oraz Methylglucose Distearate ? Bo jesli tak, to w takim razie ten pierwszy skladnik to fitr anty UVB a ten drugi to emulgator.
Dalej mamy kolejny filtr -
butyl methoxycinnamate.

szczerze mowiac, mam problemy z odczytaniem reszty skłądu - wydaj emi sie, ze zle postawilas przecinki pomiedzy poszczegolnymi nazwami chemicznymi. Weźmy np.ethoxydiglycol polyglyceryl-3. Ni ema takiego czegoś...ale jest z kolei ethoxydiglycol oraz polyglyceryl-3. Pierwszy jest humektantem a drugi emulgatorem...

Dalej są trójglicerydy - nawilżacze i eulgatory, moga zapchac. Zreszta, potencjalne zapychacze zaznaczylam wksladzie na czarno.

Tak ogólnie to średnio podoba mi się tem krem - znalazłam tam dwa skłądniki, ktore wg raportu amerykanskiej FDA powiny byc uzywane najrzadziej jak sie da i w jak najmniejszych ilosciach, ze wzgledu na ich skłonności do powodowania podraznien . a Amerykanie wszytskie takie skłądniki klasyfikuja jako potencjlanie kancerogenne [okaze sie za 15 lat], sa to: aluminum starch octenylsuccinate oraz acrylate/acrylodimethyltaurate copolymer. Ani ten krem nie zawiera porządnych filtrów, a nawilżacze są o wiele lepsze, bez tych dziwact w skladzie. Jestem na nie.


L_V jest offline Zgłoś do moderatora