Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pomoc w nauce -NOCNIK
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-06-27, 21:10   #60
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Pomoc w nauce -NOCNIK

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
A próbowałaś sadzać na nocnik lalki, misie? Widziała jak inne dzieciaki się załatwiają? Pokazałaś jej jak Ty to robisz?
Ja Ci powiem tak - powolutku a do skutku
Nie przejmuj sie tak bardzo. Im więcej wagi będziesz do tego przykładać, tym pójdzie gorzej. I nie zmuszaj jej do siedzenia na nocniku i nakladce, żeby sie nie zraziła. Jak nie chce, niech robi na razie w pieluchę a w międzyczasie pokaż jej choćby filmiki na youtubie jak dzieci korzystają z nocnika.
sadzałam misia ale szybko kazała go zdjemować. Nocnik po prostu nie jest dla niej fajny. Na nakładkę da się wsadzić, jak nie chce to najczęściej dlatego że ma tysiac innych ważnych spraw do załatwienia. Jak ja siadam i pokazuje jej że robie siku do kibelka żeby majteczki były suche to cieszy się i mówi "brawo mamusiu, jestem z Ciebie taka dumna, dam Ci buziacka" i tyle.

Chciałabym ją nauczyć tego wołania ale nie wiem jak. Zmusić się nie da, wyjaśniać próbuję, pokazywać próbuję...

Ktoś mi ostatnio powiedział, że w tym wieku dziecko już powinno kontrolować potrzeby fizjologiczne, jeśli nie ma takich zachowań to może być to objaw jakiś zaburzeń w rozwoju a ja mam świra na punkcie takich uwag, przyjmuje je w ciszy ale potem śnią mi się nocach.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując