Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-01-26, 18:43   #86
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: pomoc w rozszyfrowaniu skladu-HELP

Nie wiem pod jakim katem mam analizować skłąd??? Szukać skłądników zapychających czy nawilżających i przeciwzmarszczkowych??

Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość
witam wszystkich. mam prosbe, dostalam krem z napisem przeciwzmarszczkowy i zastanawiam sie czy go uzywac ( mam 21 lat),
Wiek nie ma tu nic do rzeczy - kremy dobiera sie do stanu i potrzeb skóry, a nie do metryki.

[po chwili] OK. Znalazłam Twój krem, to Dr.Brandt, ulubiona ostatnio marka snobów z Hollywood To ten krem: http://www.drbrandtskincare.com/full...ents.php?pk=15

Lineless Cream, czyli faktycznie, ma byc p/zmarszczkowy. CHlubą tego kremu ma być hydroxyprolisilane C - skłądnik ktory wg producenta ma spowolnic proces glikacji białek, tzn, starzenia sie ich.POwstala w tym procesie glukoza [m.in.] atakuje włokna kolagenowe i elastynowe, co powoduje, że skóra traci na elastyczności i pojawiają się w niej jakby "ubytki" = zmarszczki. Skóra staje sie takze bardziej podatna na uszkodzenia promieniami UV. Skłądnik ten ma zatrzymywac również proces oksydacji.

Ło matko, jaki długi skład

Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość
ingredients: aqua(deionized water), cyclomethicone, methylsilanol hydrozyproline aspartate, h.oligopeptide-20 ( TIMP-2), C12-15 alkyl lactate, acrylamide/ammonium acrylate copolymer, caprylyl trimethicone, lecithin/ glycerin/buthylene glycol/sodium styrene/acrylates copolymer, octyldodecyl stearate, glyceryl stearat ( and) PEG-100 stearate, disopropyl carbonate, sodium hyaluronate, methylmetacrylate crosspolymer, urea, cetyl palmitate, allantoin, sorbitan stearate, ammonium acryloyldimethyltaurate/VP copolymer, phenoxyetanol/methylparaben/propylparaben/butylparaben, PEG-40 stearate panthenol, camellia sinensis ( green tea) extract, camelllia sinensis ( white tea) extract, buthylene glycol/silanediol salicylate/triethanolamine, fullerene, lavandula angustifolia ( lavender) oil, alcohol, glycerin/hydrogenated lecithin/magnessium ascorbyl phosphate, himanthalia elongate extract, vitis vinifera(grapeseed) extract, disodium edta, castoryl maleate, BHT, silanetriol/hydrolyzed collagen.

No i znalazłam, chodzi o ten składnik : methylsilanol hydroxyproline aspartate. Skłądnik ten znajduje sie m.in. w krmach p/rozstępom dla ciężarnych [czyli jest bezpieczny]. Równie ciekawy jest koleny skłądnik: h.oligopeptide-20 ( TIMP-2), o ktorym nic nie wiem - wystepuje on tylko w prodyktach Dr.Brandt, wiec podejrzewam ze firma ma na niego patent.Jest jeszcze fullerene - mało wiem na temat tego skłądnika, oprócz tego co znalazłam w Wikipedii. To forma węgla -C60, ni wiem jaka jest jego rola w tym kosmetyku. Producent podaje, ze ma działac jak gąbka i wychwytywac promienie UVA/UVB. Nigdzie nie czytałam, ze to jest filtr W wikipedii natomiast znalazłam niepokojące odniesienie do badan z 2005 r, ze fulereny uszkadzja DNA. Ale jak zostaly one przeprowadzone, na czym/kim??

Potem w skłądzie lecą już substancje żelujące, emulgatory, zagęszczacze, stabilizatory emulsji, regulatory ph. Ogólnie więcej w tym kremie takich "technicznych" skłądników, niz czegos co ma konkrenty, widzialny wpływ na skóre - oprocz pierwszych dwoch skladnikow wspomnianych na początku.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora