Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-01-26, 19:29   #101
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Skoro Bóg stworzył świat, to kto stworzył Boga...?

Cytat:
Napisane przez MartuFFFia Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie troche z innej beczki ..
skoro ma byc koniec świata i potem ma nastąpić życie wieczne to.. ekhm do kiedy tak? bedziemy tak non stop zyc wiecznie w raju albo smarzyc sie w piekle? Troche bez sensu
Tak samo z czyśćcemjak długo ma trwać odkupianie win?
A jeśli w wyniku sadu ostatecznego (czyli po skończeniu świata) trafisz do czyśćca to w jaki sposób odkupisz swoje winy (jakoś tak mi się kojarzy,że dusze z czyśćca błąkają się po ziemi etc.).
W ogóle to kto się wtedy będzie modlił za nasze dusze?
Nieprzyjemne są takie myśli

Poza tym zakładając,że w niebie wszyscy są szczęśliwi to nawet nasze dusze muszą przybierac jakies postacie(miec jakiś wygląd). A jaką postać ma przybrać np. moja babcia? Ja bym chciała aby wyglądała tak dobrodusznie jak zwykle,a ona może wolec siebie z czasów młodości i byłaby czarnowłosą panienką. Jak ja ja wtedy poznam? A jeśli ja bardziej będe się sobie podobac jako 35 latka? To moja Babcia bedzie młodsza ode mnie?
Na jakieś dziwne myślenie zeszłam.

Cytat:
Napisane przez MartuFFFia Pokaż wiadomość
a co do istnienia Boga i innych św. osób to ja w nie wierze. Jak wyjaśnić cuda, stygmaty i wszystkie przepowiednie ktore sie sprawdzaja? Wtedy ludzie byli na "mniej rozwinietym poziomie inteligencji" tak sadze..i tak mądrych rzeczy raczej wymyśleć nie mogli..
No i o to chodzi by wierzyć bez dowodów, bezinteresownie etc.
Ja nie raz rozmawiałam na te tematy z różnymi ludźmi i nie raz slyszałam wypowiedzi naukowców czy jakiś mędrków. Mówili oni o tym jak to nasz mózg może płatać figle. Dzieją się z nami wtedy niezrozumiałe rzeczy. Wiele razy też przepowiadana była przyszłość. I różnie było mi to tłumaczone.
Ale wiem,że osoby które dały kilka przepowiedzi (nie umiem powiedziec które osoby konkretnie,nie utkwiło mi to w pamięci) z jednymi wizjami trafiały w sedno, z innymi przenośnie tłumaczac również trafili, ale dużo też z ich przepowiedni jest zupełnie chybionych.

Powiem Wam,że ogólnie zjawiska paranormalne są bardzo ciekawe i nurtujące. Ale czasem zbytnio mnie przerażają.
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując