Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz. 5.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-08-22, 21:04   #27
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy, które dziwią cz.5.

Cytat:
Napisane przez Fela Von Helvete Pokaż wiadomość
Mnie z kolei dziwi dopowiadanie sobie takich rzeczy do tego, co napisała autorka tego wątku Według mnie jest różnica między uważaniem ludzi bezdzietnych za bezwartościowych, a czuciem się bezużytecznym czy bezwartościowym, bo się nie może zajść w upragnioną ciążę Coś takiego naprawdę potrafi człowieka dobić, nieraz kobiety bezskutecznie starające się o dziecko potrafią się rozpłakać na widok wózka - według mnie zdecydowanie zbyt ostro ją oceniono...
Jasne, ja to wszystko rozumiem, że frustracja, że niespełnione marzenie itp itd, i współczuję dziewczynie i też mnie zirytowało, że zaczęła się tam nagonka (choć w sumie nic dziwnego, skoro wtrąciła się pewna panna którą nazywam "złym duchem Wizażu"), ale chodzi mi tutaj o coś innego - o kwestię poglądów. Czuć się beznadziejnie można, owszem, ale co innego powiedzieć "czuję się beznadziejna, bo nie potrafię osiągnąć zamierzonego celu", a co innego mówić o wartościowości dzieciatych koleżanek. Tego po prostu nie rozumiem, jak można się czuć gorszym z takiego powodu. Niespełnionym, nieusatysfakcjonowanym, nieszczęśliwym - ok, ale gorszym? Nie pojmuję.
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.

Edytowane przez TheKey
Czas edycji: 2012-08-22 o 21:06
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora