Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ojczym mnie bije - Proszę o poradę
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-09-10, 16:37   #14
wisienka_na_torcie
Zakorzenienie
 
Avatar wisienka_na_torcie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 010
Dot.: Ojczym mnie bije - Proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez _stardust Pokaż wiadomość
sorry, ale dla mnie to nie brzmi zbyt realistycznie. Gdzie jest twoja matka? bije cie paskiem od spodni po całym ciele, a ona nie reaguje? gdybyś faktycznie był mocno bity, to pewnie byłoby to widać - matka powinna coś zrobić, szkoła też na pewno by się tym zainteresowała. a jeśli to prawda, to powinieneś powiedzieć o tym matce, a ona powinna podjąć jakąś decyzję, w końcu jesteś jej dzieckiem. nic innego nie możesz zrobić, przemęcz się do maja i odejdź z domu.
Po pierwsze, sytuacja wcale nierealistyczna nie jest, bo i takich przypadków nie brakuje. Przemoc w rodzinie jest najczęściej oparta na tym samym modelu - jedno leje, drugie udaje, że nie widzi.

Żartujesz? Jak to nic innego nie może zrobić? Przemoc w rodzinie jest przestępstwem, jak każde inne i chłopak przede wszystkim powinien sprawę pokierować w tym kierunku. Rady w stylu 'przemęcz się i odejdź' nie skomentuję - chłopak odejdzie, katowane będzie kolejne, młodsze dziecko. Z facetem trzeba zrobic porządek i tyle. Autorze, przede wszystkim, po każdym takim 'ataku' udaj się do szpitala na obdukcję (to konieczne, żeby udowodnić fakt, że ojczym Cię bije) i na policję. Zawsze możesz (i uważam, że powinieneś) złożyć też do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Spróbuj porozmawiać ze szkolnym psychologiem (wiem, że to trudne), ale to w razie czego, także ewentualny dowód i świadek.

Jeszcze jedno pytanie, wiesz coś na temat przeszłości tego faceta?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679770
Zapraszam do wymiany
wisienka_na_torcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując