Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-02-11, 11:48   #215
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pola_ Pokaż wiadomość
Mam wrazliwa cere, w sumie normalna (czasem nosek sie swieci ale i tez lubi sie przesuszac). Pomyslalam o kremie multiwitaminowym Lierac.
1. Lierac Aqua D emulsja z kolorem
Water (Aqua), Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Sorbitol, Sorbitan Sesquioleate, Cyclopentasiloxane, Caprylic/CapricTriglyceride, 7-Dehydrocholesterol, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth 7, Potassium Myristate, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tetrasodium EDTA, Carbomer, Nylon 12, Citrus Aurantium Dulcis Juice (Orange), Maltodextin, Fragrance (Parfum), Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Triclosan, Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)
Nie podoba mi się - odpada już chociażby przez polyacrylamide. Sa lepsze kremy, a temu w dodatku do multiwitaminy daleko Szkoda pieniędzy.


Cytat:
Napisane przez pola_ Pokaż wiadomość
2. LieracAqua D żel-krem
Water (Aqua), Glycerin, Urea, Hydrolyzed Sweet Almond Protein, Glycine, Sodium Pca Potassium Hyaluronate, Sodium Lactate, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Cyclomethicone, Biosaccharide Gum-1, Polyacryiamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Dimethylisosorbide, Tocopherol, Triticum Vulcare (Wheat) Gluten Extract, Peg-8 Caprylic/Capric Glycerides, Polyglyceryl-3 Isostearate, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Bis-Peg-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Nylon-12, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Juice, Maltodextrin, Peg-20 Methyl Clucose Sesquistearate, 7-Dehydrocholesterol, Caprylic/Capric Triglyceride, Prolyl Histamine Hcl, Butylene Glycol Citric Acid, Ceteareth-30, Tetrasodium Edta, Menthoxypropanediol Fracrance (Parfum), Phenoxyethanol*, Methylparaben*, Propylparaben*, Ethylparaben*, Butylparaben*, Isobutylparaben*, Mica, Barium Sulfate (CI 77120), Titanium Dioxide (CI 77891)
Botanical Origìn (D'origine Vegetale)


Czym róznią sie te dwa kremiki - przymierzam sie do zakupu ale najpierw chcialabym sie upewnic czy nie zrobia mi "krzywdy"
Bede wdzieczna za pomoc
Trochę długi ten skład, ogolnie rzecz biorąc, im krotszy skład tym lepiej.
Zapowiadało sie całkiem nieźle, dopóki nie zobaczyłam znowu poliakrylamidu Ten żel-krem na pewno bedzie dobrze nawilżał, pierwsze linikji składu to emolienty, humektanty, i to wcale nie z tych "zapychających" [dalej w skladzie pojawiaja sie trojglicerydy]...ale wszystko popsuli tym poliakreyalmidem, eh.
Jest jeszcze wyciag z pszenicy i z pomaranczy.

Cytat:
Napisane przez pola_ Pokaż wiadomość
3. Lierac, Soin Eclat Express, Masque Velours (Maseczka intensywnie nawilżająco-regenerująca,)

Skład: Water (Aqua), Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Lanolin Wax (Lanolin Cera), Steareth-2, Cassia Angustifolia Extract (Cassia Angustifolia), Squalane, Steareth - 21, Musk Rose Oil (Rosa Moscata), Polyglyceryl 3 Beeswax, Hydrolyzed Sweet Almond Protein, Crataegus Monogina Extract (Crataegus Monogina), Urea, Potassium Hyaluronate, Sodium PCA, Tocopheryl Acetate, Sodium Lactate, Carbomer, Tromethamine, Quaternium-22, Benzophenone-2, Fragrance (Parfum), Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, FD&C Yellow #5 (Cl 19140), FD&C Red #4 (Cl 14700), Titanium Dioxide (Cl 77891)
Czy warto kupić ta maseczke czytajac po skladzie??

Jak sie ciesze ze jest ten watek - nareszcie ktos mi pomoze w tej gmatwaninie skladnikow na opakowaniu
Zaznaczyłam [ogólnie, bez podziałów] skłądniki nawilzajace [na czarno] wyciagi roslinne [na zielono]. Pola, maseczka nie jest zła, ale mysle ze za podobna lub nawet nizsza cene mozesz sobie sprawic świetne maski nawilżająco-łagodzące Avene albo La Roche Posay [w saszetkach] - one sa specjalnie do cer laergicznych, a te Lieraca maja, wg mnie, za duzo konserwantow jak dla cer wrażliwych.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora