Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-10-03, 19:08   #3332
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
Pewnie zależy od objawów. Jeśli są wyraźne i trudne do usunięcia objawy hiperandrogenizmu, szczególnie hirsutyzm i łysienie oraz jeśli występuje nadwaga czy otyłośc to te symptomy mogą powodowac wystapienie objawów depresyjnych czy trudności w identyfikowaniu sie ze swoją płcią, w relacjach z męzczyznami. Ale nie każda kobieta z PCOS jest otyła albo ma wąsik. I różnie ida na leczenie. Tak samo jesli PCOS będzie przyczyną niepłodności to może sie przekładac na pewne zaburzenia psychiczne (depresję, zaburzenia lękowe), ale nie u każdej pacjentki z tym zespołem musi tak być , jak równiez nie zawsze PCOS będzie powodował problemy z płodnością (z definicji to w zasadzie tak, ale leczony może nie sprawic trudności danej, konkretnej parze)
Same zaburzenia endokrynologiczne jak np. hiperprolaktynemia moga powodować niestabilnośc emocjonalną, objawy depresyjne i zaburzenia libido.

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------




Dopiero teraz przeczytałam...

Brzuch czy podbrzusze? Wydaje mi sie ,że chodzi Ci o podbrzusze...Jeśli chodzi o podbrzusze to co prawda endokrynologiem nie jestem ale słyszałam o tym tzn czytałam w jakimś podręczniku ginekologii czy ultrasonografii...
Dostałaś GLOBULKI z AUGUMENTINEM?????


tak tak,chodzi mi o podbrzusze.
Tak dostałam globulki co bardziej wyglądały jak czopki lol,które miały augumentin i masło kakaowe w składzie,ale to dostałam jak miałam upławy i chyba jakaś infekcja była czy coś aczkolwiek źle to wspominam...jak cała tamtą gin-edno ;/



a tak o psychikę pytam bo ja właśnie mam tego typu problemy i już od uhuhu 7? lat biorę leki przeciwdepresyjne itp

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Gwiazdko a jak wygląda teraz Twoje leczenie?


hmm ja nie miałam ani tomografii ani rezonansu, czy też powinnam mieć?Bo słyszałam,że jak byłam na oddziale endo to powinni mi tez byli zrobić tomograf i rezonans


aaa i jeszcze jedno do fankipsychiatrii no ja mam tak jak mówiłam psychikę, "wąsik",łysieję ;/ tradzikowate zmiany, ŁZS głowy,otyłość...najpierw była nadwaga,potem coraz większa coraz większa i jest teraz otyłość,która pomimo ruchu i zdrowego trybu życiu zmienia się o max 5 kg lub wcale,zresztą waga często sama z siebie ma wahania...i nie wiem jak to powiedzieć...mam za mało tkanki łącznej na brzuchuwstydliw a sprawa...


a czy zobaczyłyście może dziewczyny jakieś zmiany piersi?
Takie jak np zmiana jędrności,sprężystości,op adnięcie itd?
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora