Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-02-14, 17:30   #272
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
Jesteś kochana, dziękuję za pomoc. A moge jeszcze poprosić o ocenę tych kremów:

1. Oceanic, Ocerin Plus - Krem do cery wrażliwej z odczynem zapalnym
Skład: Biosaccharide Gum-1, Glycyrrhetinic Acid, Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Sorbitan Stearate, Polysorbate -60 Mineral Oil, Petrolate, Pentylene Glycol, Purified Water.

2. Oceanic, Ocerin, Krem do cery suchej, wrażliwej z odczynem zapalnym
Skład: Cetyl Alcohol,Glyceryl Stearate, Tristearyl Citrate, Stearic Acid, Steareth 100, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Dimethicone, Mineral Oil, Petrolate, Isopropyl Myristate, Glycerin, Urea, Arginine, Carbomer, Bisacharide Gum-1, Lactic acid, Purified Water, Phenoxyethanol, Parabens.

3. Weleda, Iris Feuchtigkeitscreme (Krem nawilżający z irysem)
Skład: Water (Aqua), Jojoba (Buxus Chinensis) Oil, Alcohol, Glycerin, Glyceryl Linoleate, Hydrolyzed Beeswax, Magnesium Aluminum Silicate, Calendula (Calendula Officinalis) Extract, Witch Hazel (Hamamelis Virginiana) Distillate, Orris (Iris Germanica) Root Extract, Xanthan Gum, Sodium Beeswax, Fragrance (Parfum)*.
*natural essential oils


Sama nie wiem, który z nich będzie najlepszy - mam problemy z odwodnioną cerą, stosuję kwasy a jednoczesnie mam skłonnosci do zapychania.
Hmmm..nie polecam Ci w takim razie Weledy. Czarny Elf pisała że krem ją uczulił i/lub pozapychał, a ma takie same problemy z cera jak Ty.

PAtrząc na skłąd - najbardzoiej podoba mi się ten najkrótszy, a więc Ocerin - ten pod nr1. I wbrew pozorom emolienty z tego kremu to nie sa te najbardziej "popularne" zapychacze.

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Dopowiem swoje "trzy grosze". Odnośnie tego żelu:
"Yves Rocher, Pure Calmille, Hydratant Ete (Lekki żel nawilżający)
Skład: Aqua, Alcohol Denat., Urea, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Oleth-20, Carbomer, Parfum, Oleth-10, Methylparaben, Limonene, Tetrasodium EDTA, Aloe Barbadensis, Allantoin, Sodium Hydroxide, Linalool, Chamomilla Recutita, Hexyl Cinnamal."

Koszmarnie mnie uczulił (pomimo że nie jestem jakimś uczuleniowcem), leczyłam po nim twarz prawie miesiąc. Stanowczo ODRADZAM.

Hydrance Optimale Legere - lubię, polecam. WARTO.
Ten żel to zbrodnia w biały dzień. Tłumacząc nazwę - "Czysty Rumianek" - lub coś w stylu 100% rumianku. To kpina - rumianek jest w tym preparacie na przedostatnim mijejscu w składzie, jest go tu chyba mniej niż 1%.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora