Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-02-16, 16:53   #302
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pola_ Pokaż wiadomość
Hej potrzebuje malej rady w doborze kremiku pod oczy.
Mam cienie, bardzo cieniutka skóre pod oczami ktora wykazuje juz oznaki pierwszych "zmarszczek"
Wiem ze za ciezkie kremy robia mi opuchlizne wiec szukam czegos lzejszego co nawilzy, wzmocni i moze rozjasni cienie.

1. Lierac, Diopticerne (krem pod oczy przeciwko cieniom)
Skład: water (aqua), palm kernel oil (elaeis guineensis), butcherbroom extract (ruscus aculeatus), carbomer, triethanolamine, arnica extract (arnica mon-tana), tocopheryl acetate, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben

2. La Roche Posay, Active C Yeux (krem pod oczy)
Skład: aqua/water, cyclopentasiloxane, glycerin, propylene glycol, ascorbic acid, canola/canola oil, sodium citrate, dimethicone copolyol, polymethyl methacrylate, disodium edta, citrus amara/bitter orange flower extract, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, butylparaben (code f.i.l.: b5379/2)

3. Avene, Soin Apaisant Contour Des Yeux (Kojący krem pod oczy dla skóry wrażliwej) 10ml
Skład: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Matricaria Extract (Chamomilla Recutita), Caprylic/Capric Trigliceride, Cyclomethicone, Glycerin, Sucrose Stearate, PEG-12, Sucrose Distearate, Triethanolamine, Batyl Alcohol, Bisabolol, Carbomer, Dextran Sulfate, Disodium EDTA, Methylparaben, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate.

4. Messager Soin Yeux Multi-Vitamine (krem pod oczy) 15ml
Skład: Water (Aqua), Centaurea Cyanus Flower Extract, Glycerin, Phenyl Trimethicone, PEG-32, Caffeine, Propylene Glycol Ceteth-3 Acetate, Propylene Glycol Diethylhexanoate, Sucrose Cocoate, Triethanolamine, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arnica Montana Flower Extract, Butylparaben, Carbomer, Cyclomethicone, Dimethicone Copolyoil, Hieracium Pilosella Extract, Lecithin, Magnesium Ascorbyl Phospahate, Physalis Alkekengi Fruit Extract, Polyethylene, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Yellow 6 (CI15985)

5. Sensibio creme countour des yeux
krem pod oczy o dzialaniu ujedrniajacym

Composition :
formule INCI : Aqua, glycéryl stéarate, hydrogenated polyisobutene, caprylic/capric/linoleic triglycéride, faex, cetearyl alcohol, décyl oléate, glycerin, hexyl laurate, diméthicone, silica, cétéareth-20, dipalmitoyl hydroxyproline, hydrolyzed wheat protein, silanediol salicylate, tocopheryl acetate, caffeine, ceteareth-12, cetyl palmitate, triethanolamine, phénoxyéthanol, CI 77891, acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, disodium EDTA, stéaroxydiméthicone, Centella asiatica, chlorhéxidine digluconate, sodium hyaluronate, CI 77491, glyceryl undécylénate, propylparaben, methylparaben, butylparaben, ethylparaben.

Bardzo dziekuje za pomoc
Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Tak patrze na te sklady i ja bym chyba wybrala ten z LRP active C-tak patrze pod katem tez swojej wrazliwej i suchej cery-wydaje mi sie ze sklad najlepszy no i ascorbic acid prawie na poczatku skladu-chyba cienie by lekko rozjasnil-ale poczekaj na opinie innych dziewczyn bo ja to sie srednio znam
Zgadzam się z Elfem, a tak w ogóle to wybrałabym [co zresztą i tak od dawna praktykuję] wersje do twarzy. Nie ma sensu kupować kremu specjalnie p/oczy, skłądy sa bliźniaczo podobne, a wychodzi o niebo ekonomiczniej.
MOje typy: Active C - świetna profilaktyka p/zmarszczkowa a takze likwidacja drobnych, istniejącyc juz zmarszczek. Ewentualnie krem łągodzący Avene, chociaz tego uzyłabym raczej jako kompresu kojącego, maseczki p/oczy. Pozostałe nie sa złe, ale nie sądzę, aby miały widoczne działanie p/zmarszczkowe.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora