Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-17, 13:02   #316
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Jakis czas temu kupilam sobie podklad:Kevyn Aucoin Sensual skin enhancer,uzywam go rzadko,praktycznie tylko na niespodzianki jako korektor,ja chyba jak go kupowalam to bylam chyba nieprzytomna,bo ma na pierwszym miejscu w skladzie mineral oil-a chyba powinnam go unikac przy mojej wrazliwej cerze.Sama niewiem-w kazdym badz razie,jakis czuje dyskomfort w nakladaniu go nawet na niespodzianki,strasznie dziwnie pachnie i jest strasznie ciezki.Zastanawiam sie czy zaryzykowac i potestowac go dluzej na cala twarz(na cala twarz uzylam go moze raz na impreze)nic sie nie dzialo ale cera nie byla idealna-odczuwalam takze lekkie pieczenie i dziwne swedzenie skory-co sadzicie o skladzie?Bo szczerze mowiac jak tak patrze teraz to ten sklad mi sie wogole nie podoba-tak to jest zaufac recenzjom a nie wlasnej intuicjii.Podklad ma jedna zalete chyba -kryje idealnie-szczegolnie podkowki pod oczami.No i fajnie rozswietla.
Skladniki nie podobajace mi sie teraz zaznaczylam na czarno.

Sklad:
Mineral Oil[/B], Polybutane, Diethylhexyl Succinate, Polyethelene, Quartenium-18 Hectorite, Calcium Carbonate, Dextrin Palmitate, Honey, [B]Simmondsia Chinensis Seed Oil (Jojoba), Tocopheryl, Beeswax, Butylene Glycol, Cholesterol, Lecithin, Talc, Triethylhexanoin, Methylparaben, Fragrance (parfum), May Contain: Iron Oxides (CI 77491, 77492, 77499), Mica, Titanium Dioxide (CI 77891
No cóż, sporo tu zapychaczy - zaczynając od parafiny, ktora widnieje na pierwszym miejscu, poprzez woski roślinne [jojoba], wit E, wosk pszczeli po cholesterol i lecytynę. Mnie by zapchało na 100%.
Rozswietla, bo ma mikę w składzie [na rozowo] i tlenki żelaza..

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Drugie pytanie

Znalazlam taki toner-jest przeznaczony do bardzo wrazliwej cery-dziewczyny powiedzcie co robi w skladzie alkohol na drugim miejscu-czy jest on w duzej ilosci-a moze te inne ekstrakty beda go stabilizowac i bedzi ok-co myslicie?Szukam naprawde dobrego tonera-te ktore ostanio kupilam chyba mi do konca nie podpasowaly...

AnneMarie Borlind, ZZ Sensitive Facial Toner
Aqua (Water), Alcohol, Sorbitol, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Hypericum Perforatum Extract, Althea Officinalis Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Achillea Millefolium Extract, Melissa Officinalis (Balm Mint) Leaf Extract, Equisetum Arvense Extract, Ononis Spinosa Root Extract, Thymus Serpillum Extract, Sucrose Cocoate, allantoin, Sodium Cocoyl Glutamate.
To kosmetyk "ekologiczny", a alkohol to naturalny konserwant - stad jego obecność w składzie. Mysle, ze zawatre tu wyciagi roślinne + allantoina zrównoważą jego obecność [przynajmniej powinny].
L_V jest offline Zgłoś do moderatora