Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-02-17, 13:21   #317
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agaszp Pokaż wiadomość
L_V ja sie jeszcze nieśmiało przypomnę, jakbyś znalazła chwilkę...

Co byłoby lepsze, ta Dermika, za ocene której slicznie dziękuję czy Vichy Myokine do suchej??? ewentualnie jeszcze Avene???
Cera sucha wrazliwa lekko po 30-stce

Składy:
DERMIKA, PEPTIDIQ, Bioaktywny krem ujędrniajacy z peptydami IQ na dzień:
Aqua, Squalane, Macadamia Ternifolia, Cetearyl Olivate, Glycerin, PEG-4 Olivate, Zea Mays, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Simmondsia chinensis, Sorbitan Olivate, Diapalmitoyl Hydroxyproline, Penataerythrityl Stearate, Niacinamide, Dimethicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopheryl Acetate, Laminaria Ochroleuca, Hesperidin Methyl Chalcone, Yeast Extract, Steareth-20, Glycine Soja, Ubiquinone, Dipeptide-2, Oxido Reductases, Palmitoyl Tetrapeptide-3, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Carbomer, PEG-8, Triethanolamine, Edta, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Parfum

Vichy Myokine do suchej skóry:
Aqua, Glycerin, Butyrospermum Parkii/Shea Butter Fruit, Cyclopentasiloxane, Prunus Armeniaca, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Isohexadecane, Zea Mays/Corn Starch, Silica, Cera Alba, Stearic Acid, Dimethicone, Palmitic Acid, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, PEG-20 Stearate, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Stearyl Alcohol, PEG-4 Dilaurate, PEG-4 Laurate, Glycine Soja/Soybean Oil, Dimethiconol, Manganese Sulfate, Methylparaben, Arginine PCA, Adenosine, Magnesium Sulfate, Disodium EDTA, Tocopherol, Dipotassium Glycyrrhizate, Iodopropynyl Butylcarbamate, Capryl Glycol/Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Algin, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Butylparaben, Polysorbate 80, Benzophenone-4, Parfum

Avene odzywczy z wit. C:
Skład: Avene aqua, cyclomethicone, PPG-15 stearyl ether, paraffinum liquidum, cetearyl alcool, glycerin, decyl oleate, glyceryl stearate, PEG-100 starate, cetearyl glucoside, benzoic acid, beta-sitosterol, BHT, C13-14 isoparaffinum, chlorphenesin, disodium EDTA, parfum, laureth-7, magnesium ascorbate/PCA, phenoxyethanol, polyacrylamide, sodium hydroxide, tocopheryl acetate, trihydroxypalmitamidohydr oxypropyl myristyl ether, aqua, xanthan gum

Wielkie dzięki!!!
* na czarno = emolenty, nawilżacze;
* na zielono = wyciągi roślinne;
* na niebiesko = silikony;
* na różowo = składniki bardzo mile widziane [np antyoksydanty]

Patrząc z punktu widzenia osoby z cerą suchą i/lub wrazliwą i oceniając te 3 kremiki na podstawie ich składów [liczą się dobre emolienty, mało silikonów, składniki aktywne jak np. mocznik, Q10,skwala(e)n, witC niacynamide i ew. interesujące wyciągi roślinne] oraz w miarę mało konserwantów najlepiej prezentuje sie Dermika. Potem wg mnie jednak Vichy [choć zawiera dosyć tłuste emolienty, jak np masło shea, które często zapycha, ale "suchary" je zazwyczaj lubią] i stosunkowo mało w nim skłądnika p/zmarszczkowego a na koncu Avene, bo niestety wpakowali do składyn polyacryamide, a wit C z tego kremu jest w niebyt aktywnej postaci, sa lepsze kremy. Wadą Vichy jest fakt, iz ma sporo silikonów, a wrazliwe cery zazwyczaj nie przepadają za tym dodatkiem, na korzysc Avene działają dobre emolienty no i woda termalna.
Zuzyłam słoik Avene i byłam zadowolona, jednak ze względu na ten polyacrylamide wolę nie uzywac tego kremu przez dłuższy czas, natomiast Vichy mnie pozapychał. Wybierz Dermikę
L_V jest offline Zgłoś do moderatora