Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-02-17, 18:33   #326
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
LV mam do Ciebie ogromną prośbę. Moje cera jest tak przesuszona, że nawet kremy i maseczki nie chcą się w nią wchłaniać, po prostu mam skorupę na twarzy, której nawet peelingi nie mogą usunąć. Wiem, ze podane niżej kremy były analizowane dokładnie w tym wątku (dzięki niemu je wzięłam pod uwagę), ale mam pytanie: który Twoim zdaniem będzie najlepszy dla wysuszonej na wiór, a dodatkowo bardzooo podatnej na zapychanie (np. xerial5 SVR mnie zapycha, a nie ma tam aż tak dużo zapychaczy). Będę wdzięczna za pomoc

La Roche Posay, Effaclar Matt Active Moisturizer
Skład: aqua, glycerin, cyclohexasiloxane, octyldodecanol, di-c12-13 alkyl malate, aluminum starch octenylsuccinate, isononyl isononanoate, nylon-66, propylene glycol, polysorbate 20, peg-100 stearate, glyceryl stearate, acrylates copolymer, cetyl alcohol, nylon-12, capryloyl salicylic acid, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, ascorbyl glucoside, xanthan gum, sodium hydroxide, zinc pca, sodium citrate, tocopherol, phenoxyethanol, methylparaben, salicylic acid, propylparaben, perfum

La Roche Posay, Effidrate
Skład: aqua, peg-6 stearate, peg-32 stearate, stearic acid, di-c12-13 alkyl malate, glycerin, aluminum starch octenylsuccinate, hydrogenated palm/, palm kernel oil peg-6 esters, buxus chinensis, octoxyglycerin, pentylene glycol, benzoic acid, carbomer, methylparaben, parfum, propylparaben, sodium hydroxide

Weleda, Iris Feuchtigkeitscreme (Krem nawilżający z irysem)
Skład: Water (Aqua), Jojoba (Buxus Chinensis) Oil, Alcohol, Glycerin, Glyceryl Linoleate, Hydrolyzed Beeswax, Magnesium Aluminum Silicate, Calendula (Calendula Officinalis) Extract, Witch Hazel (Hamamelis Virginiana) Distillate, Orris (Iris Germanica) Root Extract, Xanthan Gum, Sodium Beeswax, Fragrance (Parfum)*.
*natural essential ols

La Roche Posay, Hydraphase Texture Riche (Intensywnie nawilżający krem - konsystencja bogata)
Skład: Aqua(Water), Glycerin, Butyrospermum Parkii/Shea Butter Fruit, Cyclopentasiloxane, Polyethylene, Paraffinum Liquidum/Mineral Oil, PEG-2 Stearate, Urea, Glyceryl Linoleate, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Tocopheryl Acetate, PEG-100 Stearate, Stearic Acid, Tea Carbomer, Glyceryl Linoleate, Glyceryl Oleate, Tocopheryl Acetate, Disodium EDTA, Probylene Glycol, Xanthan Gum, Pentylene Glycol, Ethylhexyloxyglycerin/Ethylhexylglycerin, Polysorbate 60, Cetyl Alcohol, Myristic Acid, Methylparaben, Propylparaben, Parfum/Fragrance (Code F.I.L.: B4765/2).

Oceanic, Ocerin Plus - Krem do cery wrażliwej z odczynem zapalnym
Skład: Biosaccharide Gum-1, Glycyrrhetinic Acid, Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Sorbitan Stearate, Polysorbate -60 Mineral Oil, Petrolate, Pentylene Glycol, Purified Water.
Agatko, wybrałabym albo Ocerin Plus albo Effidrate LRP. Hydraphase nawilża swietnie [koncze tubke], ale ma masło shea w skłdzie, a to znany zapychacz. Effaclar MAtt mozesz sobie teraz darowac, raczej nie poradzi sobie z mocno przesuszoną skórą. Weleda z kolei zapycha - niedawno Czarny Elf skarżyła się na ten krem. Dlatego dopóki skóra trochę się nie unormuje - kremidła o jak najprostszym skłądzie. Ach, jeszcze lipobase [lzejsza od Nanobase].
Jesli masło shea Cie nei zapycha, mozesz zainteresowac sie takze Nutritic LRP.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora