Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Szczerość- zaleta czy wada?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-11-03, 10:42   #13
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Szczerość- zaleta czy wada?

Cytat:
Napisane przez alekziz Pokaż wiadomość
Z moich obserwacji wynika że ludzie szczerzy nie są lubiani (…)
Bo niektórzy ludzie wcale nie chcą znać prawdy Poza tym, szczerość szczerością, ale wyczucie też jest potrzebne. Kiedy nikt nas nie pyta o zdanie, czasem lepiej ugryźć się w język niż wyskoczyć z jakimś prawdziwym, ale przykrym dla drugiej osoby stwierdzeniem. A gdy ktoś nas o zdanie pyta, to też warto się zastanowić nad sposobem przekazania informacji – tę samą informację można przekazać na różne sposoby. Z moich obserwacji wynika, że wiele osób myli szczerość z chamstwem. A to, że ktoś jest szczery nie znaczy, że musi samym sposobem wyrażania opinii obrażać innych.

Cytat:
Mam znajomego który jest AŻ za miły, aż... ponieważ jest miły dla ludzi którzy potrafią obrabiać mu tyłek, a on nic im nie powie. Spytałam się go dlaczego tak jest, to stwierdził, że kiedyś jak w takich sytuacjach był szczery, potrafił wygarnąć, ludzie się od niego odwracali i już nie chcieli się tak spotykać, chociaż on miał racje.

Wynika z tego, że on woli być miły i mieć fałszywych znajomych niż wygarnąć raz a porządnie i mieć tylko prawdziwych przyjaciół.

Co sądzicie na ten temat?
Jego sprawa. Zwłaszcza, że świadomie podjął decyzję.
Ja na jego miejscu podjęłabym inną.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując