Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Sposoby na przyśpieszenie porostu włosów - część VII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-11-25, 16:17   #4009
KarlaN
Raczkowanie
 
Avatar KarlaN
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 210
Dot.: Sposoby na przyśpieszenie porostu włosów - część VII

Cytat:
Napisane przez schizofrenicznaa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam pewien problem. 9 lat temu zaczęłam hodować swoje włosy, regularnie podcinałam rozdwojone końcówki, używałam jedwabiu lub innych odżywek, bardzo rzadko używam suszarki, włosy prostuje czasami, ale jeszcze niedawno codziennie. Nigdy dużej uwagi nie przywiązywałam do ich długości ale jakiś czas temu zobaczyłam, że koleżanka która hoduje je od 3lat ma dłuższe ode mnie, gdzie ja mam tylko do połowy biustu a inna koleżanka zawsze miała dosłownie troszeczkę dłuższe ode mnie a teraz ma prawie do pasa. W tym problem, że zawsze myślałam że te podcinanie rzeczywiście sprawi że będą szybciej rosły a jednak okazało się że np te 2cm włosów podcięłam a gdy tylko mi odrosły znowu szłam do fryzjera i się ich pozbywałam. Teraz pomyślałam że nie będę ich wgl podcinać ale co jeszcze mogę zrobić ? Czytałam o tym dużo na różnych forach ale niestety nic konkretnego nie mogę znaleźć, bo jest tak zaśmiecone. Na pewno są takie osoby którym włosy rosną błyskawicznie i proszę o odpowiedź, jak wy to robicie ? Chodzi mi głównie o domowe masezki, jak i różne odżywki do zakupienia, no i takie najprostsze rady
Od 9 lat zapuszczasz i efekt do biustu?
Może to efekt kruszenia po częstym używaniu prostownicy. Ale nie piszesz w jakim stanie są włosy , choć wyciągając wniosek z tego, że tak niewiele urosły przez tyle lat , a prostujesz często to jest to najprawdopodobniejszy winowajca.
Podcinanie końcówek nie przyspiesza wzrostu włosów , sprawia , że włosy są zdrowsze . Jeśli checesz zapuścić włosy to przedewszystkim odstaw prostownicę, odżywiaj , ogranicz preparaty do stylizacji zawierające alkohol.
Z domowych sposobów - spróbuj olejowania np. jadalnymi olejami jak: oliwa z oliwek, olej lniany, sezamowy itp, lub oleju rycynowego. Ponadto domowe maski m.in. z żółtka, lub jogurtu naturalnego, jest wiele przepisów na domowe maseczki zarówno na forum jak i na blogach włosowych. Pomocny może być także sok z aloesu.
Na kondycję i przyspieszenie porostu włosów, ponad to dobrze działają różne herbaty ziołowe jak np. z pokrzywu i skrzypu oraz drożdże. Ewentualnie suplemety dostępne w aptekach - dedykowane do włosów lub włosów , skóry i paznokci.
Są także wszelakie wcierki do skóry głowy - z domowych - sok z czarnej rzodkwi. A recenzje gotowych znajdziesz na wizażowym KWC.
A przedewszystkim dobierz odpowiednie kosmetyki jak szampon i odżywki dedykowane do twojego rodzaju włosów i ich stanu.
__________________

Zapuszczam włosiaki - -->celI-połowa pleców->celII -talia-

Edytowane przez KarlaN
Czas edycji: 2012-11-25 o 16:20
KarlaN jest offline Zgłoś do moderatora