Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pomoc w walce z trądzikiem - tym razem pomoc u kosmetyczki?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-11-27, 19:52   #9
chester00701
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 18
Dot.: Pomoc w walce z trądzikiem - tym razem pomoc u kosmetyczki?

żel do twarzy mnie wysusza? Nie sądzę, bo cerę mam tłustą właśnie. Wieczorkiem, gdy zażywam prysznic, twarz jak i całość ciała myję w żelu adidasa:P Rano zwykle mydełko, a ostatnio przeczytałem, że żel do higieny intymnej też pomaga na cerę trądzikową, więc po południu przemywam sobie japę tym żelem. Co do kremu nawilżającego...nie używam w ogóle. Kiedyś stosowałem krem Nivea, ale jest on tłusty dlatego porzuciłem wszelkie kremy. Po tych wszystkich kuracjach z moją twarzą było już praktycznie ok...do czasu, bo jakoś od 2 tygodni cera mi "świruje".

Co do diety bezglutenowej, przeczytałem na blogu jak to dieta bezglutenowa zdziałała cuda i powiem szczerze, że coś w tym jest. Generalnie w zależności od tego co zjem moja cera różnie reaguje, jednak czy jest to wynik unikania glutenu? Przecież chleb tostowy = pszenica, czyli składnik zawierający gluten. Śniadania jadałem obfite w tym bułki żytnie, pszenne, pełnoziarniste itp, a więc gluten (zaczynam się zastanawiać czy może było to mniejsze spożywanie, wystarczające do przeróbki przez mój organizm, bo siedząc w domu pochłaniam znacznie większe porcje jedzenia). Ciężko będzie rezygnować z wielu produktów, dlatego, że prawdopodobnie schudnę po diecie bezglutenowej. Musiałbym zobaczyć dokładnie czego miałbym unikać, a na co mogę sobie pozwolić. Może jakiś mały spis dostanę od was?
chester00701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując