Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Adopcja. Jak znaleźc biologicznych rodziców?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-12-27, 18:28   #409
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Adopcja. Jak znaleźc biologicznych rodziców?

jeśli zataili - to relacja jest oparta na kłamstwie, więc jak dla mnie są skreśleni.

jeśli nie zataili i byli uczciwi - to super, oby więcej takich.

Wkładanie serca w dziecko to jeszcze nie powód, dla którego dziecko ma nie mieć żadnych pretensji. To też nie powód, by odbierać mu prawo wyboru rodziców.

złamałoby Ci serce nie dziecko, a Twoje wyobrażenia o samej sobie - bo pod tymi słowami doszukałabyś się negatywnej oceny Twojej osoby. Polecam próbę konsultacji psychoterapeutycznej, na pewno będzie to z korzyścią dla Ciebie i dziecka. Bo moim zdaniem, adoptując dziecko od samego początku trzeba być gotowym na pytanie: "kto jest moją prawdziwą mamą / kto jest moim prawdziwym tatą". Jeśli nie masz tej gotowości, to możesz mieć problem w przyszłości w zderzeniu z rzeczywistością, która Cię otoczy.

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
ale z takimi słowami musisz się liczyć mają nawet rodzone dzieci.
ile to razy słyszało się/mówiło tekst jesteś złą matką/ojcem,mam przez ciebie schizy ,traumę.
dziecko docenia rodzicielstwo tylko wtedy kiedy ma swoje dzieci,a tak rodzic zawsze wróg dziecka
Dziecko, mówiąc jesteś złą matką/ złym ojcem wyraża swoje emocje i nie ma w tym nic złego. I nie powinno się tego ignorować. Potem te dzieci dorastają i chodzą na terapie naprostowując błędy wychowawcze rodziców.

Oczywiście nie da się nie popełnić żadnego błędu - ja po prostu apeluję o przygotowanie.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując