Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-03-04, 20:40   #451
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
L_V, a ja trochę z czym innym - tzn. w sumie z pomysłem na jakąś małą próbę ułatwienia Ci pracy w tym wątku Pomysł przyszedł dziś na nudnych zajęciach. Otóż możnaby może zrobić tak, żeby zebrać nazwy kosmetyków (tzn. nazwa + producent) zanalizowanych już przez Ciebie w tym wątku i wkleić ich listę do pierwszego postu (alfabetyczną)? Będzie można ją np. raz na tydzień później aktualizować, edytując pierwszy post. Wiem, że nie każdy szuka w całym wątku, a tak wszystko byłoby w jednym miejscu.
Sama się z chęcią podejmę zrobienia takiej listy, tyle że we wtorek (w poniedziałki pracuję do 21).
Jeśli to dobry pomysł, proszę o jakiś odzew
Świetny pomysł! Byłabym Ci bardzo wdzięczna, gdybyś uporządkowała te kosmetyki i zrobiła listę. A dałoby się z odnośnikiem do konkretnych postów....?

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Jestem zalamana-czemu nie moge znalesc nic do zmywania twarzy co mnie nie podrazni?Ostatnio zamowilam mleczko dla niemowlat Klorane-bylo dobre do czasu-po jakichs 2 tygodniach mam zaczerwieniona twarz i czerwone drobne krostki na policzkach-zaplacilam za to mleczko$25 i bede go musiala chyba zuzyc tylko do zmywania makijazu oczu-kasa znowu wywalona w bloto.Przepisuje sklad-co moglo mnie podraznic?

Klorane no rinse cleansing milk for sensitive and delicate skin

aqua.c12-15 alkyl benzoate.caprylic/capric trigliceryde calendula officinalis
squalane acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer carbomer disodium edta parfum sodium methylparaben sodium propylparaben sorbic acid triethanolamine

A co sadzicie o tym skladzie?
Mustela PhysiObebe No Rinse Cleansing, Diaper Area - Face
Aqua, PEG-32, Poloxamer 184, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis, Chlorhexidine Digluconate, Tromethamine, Allantoin, Benzoic Acid, Saponaria Officinalis, Phenoxyethanol, Parfum, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben

Jestem wkurzona znowu musze szukac czegos co rowna sie wywalaniu kasy w bloto bo probki ciezko zdobyc.

A moze ktos mi poleci jakies dobre sprawdzone mleczko do zmywania twarzy dla wrazliwcow bez uzycia wody.
Dzieki
W przypadku preparatu Klorane - dziwna sprawa - moze masz uczulenie na nagietek? Ja nie moge uzywac tonikow z nagetkiem, bo piecze mnie po nim skóra. Moj drugi podejrzany to trojglicerydy - moze to zapychanie

Jesli masz podrazniona buzie, to ten drugi produkt odpuscilabym sobie, ze względu na Benzoic Acid, dodany zapach, duzo konserwantow.



Cytat:
Napisane przez gioseppe Pokaż wiadomość
Witajcie,
czy mogę prosić o interpretację podkładu pod względem ewentualnych składników zapychających (skóra mieszana)?

L'Oreal, Translucide


Translucide L'Oreal - rozświetlający podkład z witaminą C. Do stosowania przede wszystkim latem: leciutki, nawilżający, nie widać go na twarzy, nie warzy się i nie spływa.

Skład: aqua/water, cyclopentasiloxane, propylene glycol, isononyl isononanoate, glyceryl isostearate, diisocetyl dodecanedioate, octyl methoxycinnamate, titanium dioxide, glycerin, ptfe, phenyl trimethicone, stearic acid, polymethyl methacrylate, glyceryl stearate, triethanolamine, magnesium ascorbyl phosphate, citrus grandis/grapefruit rxtract, sodium hyaluronate, aloe barbadensis/aloe barbadensis extract, sodium lauroyl sarcosinate, magnesium aluminum silicate, diazolidinyl urea, methylparaben, alumina, butylparaben, cellulose gum, parfum/fragrance, silica, xanthan gum, atelocollagen, sodium chondroitin sulfate [+/- may contain: CI77891/titanium dioxide, CI 77499, CI77491, CI 77492/iron oxides, mica]. (F.I.L. B 4472/2)

Kiedyś byłam z niego zadowolona i chciałabym kupić go ponownie, niestety jest teraz dostępny przez internet lub za granicą
JAk na podkłąd - wygląda całkiem OK. Nie ma tu wielu zapychaczy, sa silikony co prawda, ale bez tego to chyba juz nie ma podkładu - dzieki nim ma lżjesza teksture.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora