Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-03-04, 20:47   #452
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez madulka Pokaż wiadomość
LRP, Toleriane podklad. Byl juz tu analizowany, ale pod wzgledem uczulaczy. A ja bym chciala sie dowiedziec, czy jest w nim cos zapychajacego, poza gliceryna i sylikonami.

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Pentylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, C18-36 Acid Glycol Ester, Ethylhexylglycerin, Tristearin, Cellulose Gum, Acrylates Copolymer, Disodium Stearoyl Glutamate, Aluminium Hydroxide. +/- May contain : Cl 77891 / Titanium Dioxide, Cl 77499, Cl 77492, Cl 77491 / Iron Oxides
Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Madulka poza ty,co wymienilas nie widze nic wiecej,co mogloby potencjalnie zapychac ale to kwestia indywidualna niestety,zreszta sama sie przekonalam po Translucide,ze wzglednie "bezpieczny"podklad okazal sie zdradziecki i nie mam pojecia jaki skaldnik lub mieszanka skladnikow spowodowala wysyp
Otóż to. Niby nawet silikony nie sa najczestszymi zapychaczami, ogromna liczba osób jednak je toleruje. Mogę jeszcze dorzucić do tego jakis kwas tłuszczowy, ale pałęta sie on za połowa składu, wiec nie powienien miec istotnego wplywu na ewentualne zapychanie.

Cytat:
Napisane przez matii Pokaż wiadomość
Bardzo ciekawy watek Naprawde
Z kolei ja bardzo prosze o analize filtra Garnier Ambre Solaire Clear Protection SPF30 Bardzo badzo leciutki W lapki wchlania sie natychmiastowo tylko jest jeden maly problem Strasznie alkoholowy wiec moje pytanie czy wogole jest mozliwosc nalozenia tego na twarz czy raczej nie probowac?? bedzie wypalac oczy??

SKLAD: ALCOHOL DENAT, OCTOCRYLENE, DICAPRYLYL CARBONATE, CYCLOPENTASILOXANE, C12-15 AKRYL BENZOATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, CYCLOHEXASILOXANE, DROMETRIZOLE TRISILOXANE, PHENYL TRIMETHICONE, ACRYLATES/OCTYLACRYLAMIDE COPOLYMER, TOCOPHEROL, HYDROXYISOHEXYL 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE, LIMONENE, LINALOOL, BENZYL SALICYLATE, PROPYLENE GLYCOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, SORBITOL, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CITRONELLOL, CITRAL, AQUA / WATER, OPUNTIA COCCINELLIFERA / OPUNTIA COCCINELLIFERA FLOWER EXTRACT, COUMARIN, GLYCINE SOJA / SOYBEAN OIL,PARFUM / FRAGRANCE

Uff z gory dzieki
Ojojoj, denat na samym początku - nic dziwnego ze czuc procentami. Ja wiem, ze moje oczy by mi tego nie wybaczyły, jesli musisz nakładac go na buzie, to z dala od oczu. Prawdopodobnie zniszczyłby szkła kontaktowe - wiec uwazaj jesli nosisz. Jakims dziwnym cudem kosmetyki o lzejszej formule łatwiej migrują do oczu, tak aurat wynika z mojego doswiadczenia [np. Fluide Extreme LRP, brrr].

Justa podała Ci przykłady innnych, nietustych [hmmmm] filtrów.

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
L_V geniuszu dziękuję
Zawstydzasz mnie!
Prosze bardzo
L_V jest offline Zgłoś do moderatora