Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-03-05, 08:51   #693
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez kinkaz Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny!
Mam takie pytanie i bardzo liczę na Waszą pomocKupiłam własnie ten peeling migdałowy 20 procent. Uzywam zelu Differin i zastanawiam sie czy powinnam przed tym peelingiem na jakis czas go przestac uzywac? Bo po zastosowaniu peelingu to pewnie tak? Z gory dziekuje za wszelkie porady
Gdzies na poczatku watku jest o tym , jak przygotowac twarz do peelingu migdałowego; tak z pamięci wyliczę co dziewczyny pisały:
- Zrobić sobie tonik migdałowy 5% wg przepisu z mazideł i zacząc go stoswać tak np. tydzień przed planowanym peelingiem -np. raz dziennie rano albo wieczorem. Po toniku juz tylko jakiś nawilżacz.
- Na 3 dni przed peelingiem odstawić wszelkie inne mocne kosmetyki z kwasami, retinolem. Tylko tonik migdałowy i nawilżać twarz.
- bezpośrednio po peelingu umyć twarz mydłem zeby zneutralizować działanie kwasu, nałożyć grubo coś łagodnego z lanoliną, i dużo nawilżania w ogóle. Do normalnej pielęgnacji z retinolem i wit C wróciłam 3 doby po.

Dziewczyny i miejcie na uwadze że to baaardzo wydelikaca skórę, a wiosna już przyszła, nawet jeśli jej nie widać .
Ja wczoraj rano nie nałożyłam filtra bo miałam w planach spędzić dzień w domu co najwyżej podjechac do teściowej i tam tez nigdzie nie łazić tylko kawka, ciacho, a tu z nienacka wypadł spacer 3 godzinny po lesie i plaży, i... kurcze opaliłam się (!?) słońca nie było ale twarz wiatrem wysmagana: czerwona, piekąca, swędzi.
Koniec ery nosorożca co się mógł smazyć na słońcu i efektów nie było.
Pamiętajcie o filtrach po peelingu.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2007-03-05 o 08:54 Powód: poprawki
cava jest offline Zgłoś do moderatora