Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - rozdwojone(nawet na kilkanaście części) włosy, NIE KOŃCÓWKI! :(
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-01-10, 07:24   #10
Kanula
Zadomowienie
 
Avatar Kanula
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 288
Dot.: rozdwojone(nawet na kilkanaście części) włosy, NIE KOŃCÓWKI! :(

ZESTAW STARTOWY:

1) SZAMPON: balsam BDFM lub jakikolwiek szampon Altery (dostepne w Rossmanie) do codziennego mycia. Raz na 2 tyg szampon o najprostszym składzie, a lubię Ewa Natura z czarną rzepą.

2) ODŻYWKA- obowiązkowo po każdym myciu! Na długość i skórę głowy- Może być Garnier awokado i masło karite, ja lubię baaardzo Hegron bez spłukiwania którą stosuję jak normalną odżywkę ale ją już ciężej dostać

3) MGIEŁKA DO WŁOSÓW- psikasz na mokre jeszcze nie rozczesane włosy- ja lubię Biovax dwufazową odżywkę zieloną, ale każdy kolor będzie dobry (dostępna w Super Pharm)

4) ja ZABEZPIECZAM KOŃCÓWKI już po wysuszeniu włosów bo inaczej zawsze za dużo sobie tego nałożę. Możesz kupić serum Biovax niebieskie lub czerwone w takiej małej buteleczce.

5) Jeśli nie masz SUSZARKI Z JONIZATOREM lepiej susz naturalnie


6) Do OLEJOWANIA na początek weź jakikolwiek olej kuchenny- jak masz oliwę z oliwek będzie super. Ja wylewam ok łyżkę stołową na mały spodeczek, maczam czubki palców i nacieram włosy pasmo po paśmie. Włosy mają być lekko pokryte olejem a nie nim ociekać. Zmywasz go delikatnym szamponem a potem oczywiście odżywka i cała dalsza procedura Z czasem możesz sobie poczytać o różnych olejach i olejkach i coś urozmaicić

7) MASKA do włosów- na początek spróbuj Altera aloes i granat (Rossmann)

Na początek tyle wystarczy. Pamiętaj o najważniejszym- żeby mechanicznie nie uszkadzać włosów. Nie przycinać suwakiem od kurtki, spinać do spania żeby nie ocierały o poduszkę, siebie nawzajem i Ciebie bo to je niszczy, czesz delikatnie i nie szarp. Jak przywykniesz już do tego co napisałam wyżej można bawić się we wcierki, suplementy diety, picie ziołowych naparów, ale na początek tyle wystarczy. Te produkty nie są drogie, ale jeśli nie planujesz kupić wszystkiego naraz to zalecam delikatny szampon, odżywkę, i serum na końcówki (tylko kropelkę wetrzyj wtedy w mokre włosy).

Lista produktów jest [przykładowa, ja akurat takie lubię, możesz kupić coś innego tylko żeby były delikatne bez alkoholu, SLS/SLES

Polecam bloga Anwen- tam jest zwięźle i na temat o wszystkim co dotyczy włosów jak byś chciała sobie doczytać coś

http://www.anwen.pl/2011/10/przykado...elegnacji.html
http://www.anwen.pl/2012/09/co-warto...oim-blogu.html
Kanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując