Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - EPIDUO- jak na was działa?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-01-17, 15:59   #3151
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
pumas, za długo używasz nie widząc zadnej poprawy. 2-3 miesiące to czas, po którym juz widać efekt, można przejsć wysyp, ale jeśli po wielu tygodniach nic sie nie zmiania, to znaczy ze trzeba zmienić lek!
Fakt, tylko że ja bym powiedziała bardziej 3 miesiące. Jeśli po 3 miesiącach nie widać poprawy to należy zmienić lek.

Co do antybiotyków to niestety pomagają na trochę, szczególnie jeśli nie jest to typowy trądzik młodzieńczy, a taki wywolany brakiem rownowagi hormonalnej. Wtedy antybiotykami owszem można go zaleczyć ale problem nadal będzie po ich odstawieniu.

Tak więc tutaj niewiele pomoże wymaz i antybiogram jeśli przyczyna jest gdzie indziej.

Ale nawet jeśli retinoidy, nadtlenek benzoilu czy kwas azelainowy nie rozwiążą problemu jako takiego (bo nie zwalczą przyczyny) to jednak mogą pomóc go trochę opanować. Przynajmniej organizm się na nie uodparnia jak na antybiotyki.

No i retinoidy maja jeszcze jedna zalete - odmładzają skórę...a dla niektórych z nas ma to już znaczenie ( ja mam już po trzydziestce na przykład )

pumas - z tego co kojarzę to pamiętam,że pisalaś, że dermatolog uznała, że u ciebie nie ma dużego problemu już i że masz tylko grudki. Pamiętam tez, ze jestes swiezo po ciazy.

Moim zdaniem dermatolog ma racje, ze przy samych grudkach to lekiami doustnymi ( niemal zazwsze antybiotykami) to szkoda sobie organizmu niszczyc. Tym bardziej, ze problem raczej i tak nie zlikwiduja na dobre.

Moze po prostu poczekac, moze hormony ci sie ureguluja po ciazy jeszcze...a w miedzy czasie moze jesli nie epiduo to jakis inny retinoid ? Moze lepiej zadziala.

A wczesniej przed ciaza jaka mialas cere?
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując