Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-03-07, 19:52   #467
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez magda1970 Pokaż wiadomość
Witam Jakby któraś doświadczona osoba mogłaby mi pomóc byłabym bardzo wdzięczna. Mam cere bardzo wrażliwą a do tego zanieczyszczoną, skłonną do zapychania i łuszczącą się czy warto spróbować tych kosmetyków?
Ziajka krem z filtrem spf 8 dla dzieci i niemowląt ochrona średnia
Skład: Aqua (Water), Petrolatum, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Glycerin, Titanium Dioxide, Alumina, Simethicone, Helianthus Annuus (Sunflower), Seed Oil, Sorbitan, Sesquioleate, Ceresin, Tocopheryl Acetate, Magnesium Sulfate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Sodium Benzoate, Parfum (Fragrance), Coumarin, Amyl Cinnamal, Citric Acid.
Hmmm....jeśłi masz cerę skłonną do zapychania - ten krem pewnie przyczyni sie do dodatkowego zapchanai porów. Ma i parafinę, glicerynę i oleje roślinne.

Cytat:
Napisane przez magda1970 Pokaż wiadomość
Dermika, Maseczki Piękności, Ukojenie

Skład: Aqua, Propylene glycol, Decyl olivate, Propylene glycol dicaprylate/dicaprate, cetyl Alcohol, Ceteareth-25, Glyceryl Stearate, Prunus Persica, Zea Mays, Aloe Barbadensis, Butyrospermum parkii, Glyceryl polymethacrylate, Squalene, Ceteareth-6, Stearyl alcohol, Dimethicone, Tocopheryl acetate, Ascorbyl palmitate, Octyldodecanol, Lecithin, Arachidyl propionate, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate, Linoleic acid, Linonenic acid, Arachidonic acid, Panthenol, Urea, Glycerrhetinic acid, Allantoin, Glycerin, Glycoproteins, Yeast extract, Aleuritic acid, Carbomer, Triethanolamine, EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidynyl urea
Maseczka jest w porzadku, jest odzywcza, czy pozapycha - nie wiem. W koncy jest kontakt ze skórą jest tylko czasowy.

Cytat:
Napisane przez magda1970 Pokaż wiadomość
Dax Cosmetics, Perfecta Cera naczynkowa, Maseczka na twarz, szyję i dekolt obkurczająco-uszczelniająca naczynia krwionośne

Skład: aqua, paraffin oli, soya lecithin, d-panthenol, trilaureth 4-phosphate, sorbitol, glycerin, propylene glycol, citric acid, hamamelis virginiana, aesculus hippocastanum, rutin, magnesium L ascorbyl pcl, isopropyl myristate, glyceryl stearate, ceteareth-20, ceteareth-12, cetearyl alcohol, cetyl palmitate, caprylic/capric triglyceride, vitis vinifera, glycine soya, amonium acryloyldimethyltaurate / VP copolymer, carthamus tinctorius, prunus amygdalus dulcis, tocopheryl acetate, ascorbyl palmitate, linoleic acid, triethanolamine, bha, ethylparaben, methylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum
Bardzo ciekawa maseczka - juz ja tutajgdzies analizowała. Jest godna polecenia, ma ciekawe składniki: wyciag z oczary wirginijskiego, rutynę, wit C [chociaz w nie najbardziej aktywnej postaci], ekstrakt z winogron itd...


Cytat:
Napisane przez magda1970 Pokaż wiadomość
Dax Cosmetics, Planet Essence, Królestwo roślin, Hypoalergiczna maseczka do cery wrażliwej lub podrażnionej

Skład: Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Dicaprylyl Carbonate, Biosaccharide Gum-1, Butylene Glycol, Purearia Lobata, Glycerin, Paraffin Oil, Theobroma Grandiflorum, Decyl Olivate, Squalene, Propylene Glycol, Vitis Vinifera, Carbomer, Disodium EDTA, Triethanolamine, Ethylparaben, Methylparaben, BHA, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.
Hmmm....znowu ta sama sprawa - maska odzywcza, ale ma sporo emolientow i moze [potencjalnie] pozapychac.

Cytat:
Napisane przez magda1970 Pokaż wiadomość
Jeszcze taki znalazłam - dość mało ma składników i tak sobie myśle, że mógłby być fajny, oczywiście to są tylko przypuszczenia bo jeśli chodzi o składy to jestem zielona

Stiefel, Oilatum Soft, Krem do skóry wrażliwej i suchej dla dzieci i niemowląt

Skład: Light Liquid Paraffin, White Soft Paraffin, PEG 1000 Monostearate, Cetosteryl alcohol, Glycerol, Potassium Sorbate, Benzyl alcohol, Citric Acid, Povidone K29-32, Purified Water.
Będzie zapychał, raczej nie

Ogólnie rzecz biorąc, Magda, bedziesz miała problem. Pszesz, ze cera wrazliwa i łuszczaca sie - w takim razie nalezy szukac prdouktow tresciwych, odzywczych i z duza zawartoscia emolientw - i te produkty byly by wtedy ok. Ale skoro skora jest podatna na zanieczyszczanie....to ciezko bedzi eci dobarac produkty.

Ja by sie nie bawila w te drogrryjne maski, tylko poszla do apteki po jakis krem, np. cos z owsem A-dermy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora