Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-03-09, 20:36   #472
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez magda1970 Pokaż wiadomość
L_V dziękuję Ci bardzo za odpowiedź
Ducray, A-Derma, Exomega Creme aux Omega 6 (krem do twarzy i ciała z Omega 6) - chodzi może o ten krem?
A ten krem?
GlaxoSmithKline, Dermosan N + R (krem półtłusty)
Skład: Water, 2-Oktyldecanol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Octyl Methoxycinnamate, Sorbitan Stearate, Polysorbate 60, Benzyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmaethane, Parfum, Tocopheryl Actetate, Retinyl Palmitate, BHA, Citric Acid.
Exomega moze byc, to bardzo dobry krem. Aderma ma tego naprawde sporo, np. Epitheliale i jeszce kilka innych [nie pamietam nazw]... Dermosan moze byc tez, cociaz ja osobiscie wole te z owsem.

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Ktory lepszy sklad?Oczywiscie pytam pod katem skory suchej i wrazliwej

Dziekuje za odpowiedz

Jason Fresh Face Re-Hydrating Cleanser For Dry/Sensitive Skin
Ingredients: Purified Soft Water, Certified Organic Extracts of: Zingiber Officinale (Ginger), Anthemus Nobilis (Chamomile), C. Leptosepala (Marigold), Humulus Lupulus (Hops), Rosa Otto (Rose Otto), Citrus Nobilis (Citrus Seed), Aloe Very Gel, Safflower Oil, Avocado Oil, Wheat Germ Oil, Organic Honey, Glycerin and Squalane (Veges), Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Octyl Palmitate, Polysorbate 60, Methyl Gluceth 20, Methylparaben, Propylparaben, Citric Acid.

Caudalie cleansing water
Ingredients
Aqua (Water), Poloxamer 184, Glycerin, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Water, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Cocamidopropyl Butanamide Mea Chloride, Bisabolol, Parfum (Fragrance), Sodium Chloride.


Guinot cleanser skin water
Poloxamer and glycol butylene,hyaluronic acid,orange flower water,mallow extract,ginseng axtract,cucumber extract.

Najbardziej mi sie podoba 3 sklad na 2 miejscu 1-niewiem na ktory sie zdecydowac.
Mnie tez najbardziej podoba sie Guinot, potem Caudalie, na koncu Jason. Skoro masz cere podatna na podraznienia - minimalizujemy jak sie da, im krotszy sklad tym lepiej.

Cytat:
Napisane przez rzastin Pokaż wiadomość
Ziaja, Sopot, Krem brązujący relaksujący - do pielęgnacji twarzy i szyi
Szukaj w KWC


Skład: aqua, caprylic/capric triglyceride, glycerin, isopropyl mirystate, cetyl alcohol, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, dihydroxyacetone, amber (succinum) extract, juglandis regia, dimethicone, panthenol, tocopheryl acetate, parfum, benzyl alcohol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone

Czy tem krem będzie zapychał? Na moje oko tak, ale wolę się jeszcze Was poradzić. Stosuje go moja współlokatorka po długim leczeniu trądziku antybiotykami, cera jest bardzo ładna i boję się, że to jej zaszkodzi.
No, fakt, moze pozapychac, ale raczej osoby wrazliwe na trojglicerydy. Jelsi c/c trigliceryde jej nie przeszkadzaja, to w zasadzie reszta skladu jest w miere bezpieczna - pisze w miare, bo sa tez inne emolienty.

Hmmmm[po namysle]....skoro twoja kolezanka jest w trakcie kuracji moze miec przesuszona skore, a ten krmei dziala na nią odzywczo i regenerujaco. Jelsli nic sie nie dzieje, to nie ma powodow aby ostawiala ziaję.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora