Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-03-12, 11:25   #2033
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
1) na opakowaniu napisali by unikać silnego nasłonecznienia; osiem do dziesięciu godzin światła nie widzę, więc uznałam, że jest ok;
2) po co kłaść punktowo? a po to, że tak zaleca producent i koncentrat Eluage właśnie do tego celu został stworzony - na głębokie zmarszczki i bruzdy i tak go właśnie stosuję - na kilka mimicznych zmarcho-bruzd Jeśli kupię krem - zastosuję go jak krem;
3) teraz też chyba tak zrobię, bo mnie zapycha skubany;
4) nie kładę kremu pod filtr, kładę albo krem, albo filtr;
5) no to klops, w takim razie muszę przestawić go na noc i pomęczyć się tłustym Active w dzień
6) właśnie czuję, w miejscach gdzie nakładam Eluage mam pełno cienkich linii; po to kupiłam Emolium i tam go kładę po powrocie do domu i zmyciu twarzy;
7) Emolium to raczej nie, bo mam je dopiero kilka dni, stawiam na Active C, ale sprawdzę dla pewności;
8) dlaczego za dużo? Z wątków większości Wizażanek wynika, że wyjątkowo mało kładę na tę buzię.
Stosowałam Effaclar (rozszerzone pory na suchej skórze policzków) na zmianę z Eluage i było ok, potem zrobiło się za sucho i zamieniłam Effaclar na Active C do suchej skóry. Eluage został. Żeby ratować suche partie od czasu do czasu nakładam serum mazidłowe. Emolium kupiłam za radą Wizażanek na wysuszoną Eluage skórę, bo mazidła okazały się być za słabe na polikach.
To wszystko.
ad. 1) za bardzo się przejmujesz tym, co napisał producent, gdyby tak każda z nas robiła, to pewnie biochemia by padła

Owszem producent napisał, żeby unikac ekspozycji na światło, co za tym idzie, chodzi o ochronę anty UVA i anty UVB. Gdybyś poczytała więcej na temat retinalu, to byś wiedziała, że na dzień się to nie nadaje, bo po prostu wtedy nie działa, światło go dezaktywuje, wtedy jest to zwykły krem nawilżający.
2) jak sobie chcesz - ja tam w tym czymś nie widzę specjalnego skoncentrowania, żeby to używac punktowo - ale Eluage nigdy się nie interesowałam, bo ma capric triglyceride w skłądzie, a to zapychacz nr 1 dla mnie;
3) 4) Active C najlepiej pod oczy, skoro na całą buzię Ci nie służy
5) Emolium lepiej na noc, na dzień filtr
7) owoce zapchania mogą być widoczne szybko, ja np. po kremie z capric triglyceide po jednym użyciu już mam wypryski i zapchane pory;
8) chodiz nie o ilośc preparatów, ale o potrzeby skóry, nie wszytsko od razu i za jednym zamachem


Skoro pasowała Ci metoda: effaclar/eluage trzeba było przy niej zostać, dołożyć tylko jakiś fajny nawilżacz. Active C jako nawilżacz to raczej nie najlepszy pomysł.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując