Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-03-12, 20:45   #497
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
wynalazłam krem a raczej kosmetyczka poleciła żebym go używała ale do końca nie jestem do niego przekonana, wydaje mi się że ma na tyle łagodny skład ze mogą go używać kobiety w ciąży ale nie jestem pewna, jak on ma się do ystheala i czy według ciebie jest on godny polecenia?

Environ, mild night cream
skład:

Aqua, Caprylic/caprylic triglyceride, hydrogenated palm oil, stearic acid, panthenol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, polysorbate 40, ascorbyl tetraisopalmitate, retinyl palmitate, ascorbic acid, tocopheryl acetate, betacarotene, zea mays (corn) oil, gelatin, sucrose, zea mays starch, disodium EDTA, dimethicone, triethanolamine, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer.
Spokojnie nadaje się dla kobiet w ciązy/ karmiących. Postac wit A w tym kremie - palmitynian retinylu - to jedyna dozwolona kobietom w ciężarnym czy karmiącym. Reszta kremu tez ok, nawet konserwantow niewiele.

Od Ysthealu rózni sie tym, ze Y, zawuera retinaldehyd [a wiec juz całkiem silna postac wit A, nie polecana ciezarnym]. Ten krem, Environ, nie wymaga uzycia filtrow.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora