Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-19, 05:50   #1644
nomissn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pepita Pokaż wiadomość
Do tej pory robiłam więc i teraz na pewno bym chciała Planuję zakup obiektywów ale nie prędko po zakupie aparatu, chyba, że uda wyrobić mi się w moim budżecie wtedy jeden z obiektywów dokupię teraz. Szukam jakichkolwiek wiarygodnych informacji na temat starszych obiektywów minolty do sony a37k, niektórzy twierdzą, że się nadają inni, że nie Chociaż nie wykluczone, że zdecyduję się dołożyć 300-400 zł i kupić a37k z kitem i 50mm f/1.8, w podobnej cenie mogę kupić nikona d3100, d3000 również z kitem i portretówką ale przerażają mnie ceny obiektywów przez ten brak silnika/śrubokręta (jeszcze nie do końca pojęłam czym się różni jedno od drugiego :<) Jeszcze jak się naczytałam tyle o tym back focusie to tym bardziej nie mogę się przekonać... Jest też oczywiście canon 1100d ale brak czyszczenia matrycy i brak gumy na obudowie, sam plastik też mnie nie przekonuje.

Jako alternatywy dla portretówki znalazłam takie o to tamrony 70-300 i 55-200... I teraz mój kolejny dylemat, czy lepiej kupić jasną stałkę czy tele
Z tego co słyszałam to stare minolty pasują do sony, bo wykupili od nich system. Do portretu lepsza jest stałka. Nie jestem dobrym specjalistą, ale jeśli chcesz możesz przyjść na spotkanie do Grupy Fotografów Lubelskich przy umcsie (nie tylko studenci tam są), tam są tacy specjaliści co mogą pomóc w dylematach. A jak interesujesz się fotografią to możesz do nas dołączyć, najbliższe spotkanie w środę
__________________
nomissn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując