Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-03-26, 21:36   #558
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez opolanka Pokaż wiadomość
tak, te mnie uczyliły

Uzywam Effaclara, nic sie nie dzieje. Złego

Uczucie dalekie było od odnowy
I uzywałaś tego wszystkiego razem z Effaclarem? Może nie chodzo i uczulenie, ale po prostu było tego wszystkiego za dużo. Może trzeba by uprościć, zminimalizować pielęgnację??

Cytat:
Napisane przez Trissa Pokaż wiadomość
Krem z Rokitnikiem

Witam, tym razem postanowiłam spróbować krem z rokitnikiem. Podobno to bomba witaminowa dla skóry - tak twierdzi producent.

A oto skład:
Aqua, Glyceryl Stearate, Octyldecanol, Polysorbate-20, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Glycine Soja (Soybean) Oil, Parfum, Hippophae Fruit Extract, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiasolino ne, Methylisonthiazolinone.
Rokitnik zaznaczony. Skąłd dosyc prostu, co wychodzi na plus. Ogólnie krem jest ciekawy, ale raczej dla cer normalnych/suchych - może pozapychać. Ale dodam, że ilość eksraktu z rokitnika nie jest dosyć przeciętna.


Cytat:
Napisane przez dilbert-wspanialy Pokaż wiadomość
To ja również się dołączę z zapytaniem o skład.A mianowicie, moja mam kupiła ostatnio Maseczkę Królewską IZIS z mleczkiem pszczelim, i tak sie zastanawiam ile tego mleczka w niej jest . Mamie służy, a ja się przymierzam, bo ma bogatą konsystencję, a ja takie właśnie lubię
Sład:petrolatum/ozokerite/hydrogenated castor oil/glyceryl isostearate/polyglyceryl-3 oleate, aqua, mineral oil, petrolatum/cetyl alkohol/cholesterol, kaolin, linolenic acid/oleic acid/linoleic acid/palmitic acid/stearic acid, isopropyl myristate, zinc oxide, paraffin, beeswax, parfum, aqua/beeswax/sezame (sezame indicum)seed oil/lecithin.sodium borate, propylbaraben, methylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, citroneilol, linalool, alpha-isomethyl lonone, coumarin, isoeugenol, hydroxycitronellal, geraniol, butylphenyl methylpropional

ufff strasznie dużo tego, więc nie wiem czy to dobrze....no i mnóstwo tajemniczych "acid"..co o tym sądzisz?
Wosk pszczeli jest mniej więcej w połowie skłądu, ale to nie on jest bogactwem tego produktu. Jest tu szereg kwasów tłuszczowych - te z "acid" w nazwie, rewelacyjnych dla suchej, zmęczonej cery. Maska powinna mieć włąściwości głęboko odzywcze, nawet regenerujące.Odbudowuje płaszcz lipidowy skóry. Ciekawy produkt.
Cery mieszane zapewne by pozapychała.

Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość
peeling derimki do ciala:
aqua, lithothamnium calcareum, paraffinum liquidun, cetyl alcohol, caprylic/caprictriglyceride, ethylexyl stearate, cetraryl ethylhexanoate, glycerin, ceteareth-25, glyceryl stearate, simmondsia chinensis, propylene glycol, decyl olivate, cetrareth-6, squalene, vaccinium mytrillus, saccharum officinarum, acer sacchrinum, citrus aurantium dulcis, citrus medica limonum, dimethicone, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, parfum, geraniol xexyl cinnamal, limonene, linalool.

chcialam sie zapytac czy warto bylo wydac te 44 zl na ten piling
i jeszzce mam pytanko czy jesli w pilingu sa jakies wyciagi roslinne to czy maja one szanse dostac sie do skory poniewaz peeling pozostaje na skorze tylko chwile
Ciekawy peeling. Cena faktycznie dosyć wysoka, ale pierwszy raz widze peeling tak napakowany emolientami, skłądnikami odzywczymi. Skóra po uzyciu powinna byc miękka i nawoilżona - dobry ptrodukt dla suchej a nawet wrazliwej skóry. Wyciagi roslinne zaznaczylam na zielono, ale nie sadze aby zdążyły przeniknąc do skóry - produkt się spłukuje. Ach, i ma łągodne detergenty. Jestem na tak



Cytat:
Napisane przez kapsel Pokaż wiadomość
a i co sądzicie o tym:


- eskuletyna (witamina P-like) - chroni naczynia
- ruskogenina - wyciąg z ruszczyka, obkurcza naczynia
- glikozaminoglikany - działają ochronnie
jak również o działaniu przeciwzapalnym:
- siarczan dekstranu - obkurcza naczynia, zmniejsza przekrwienie.
Dodatkowo, aby zapewnić właściwą termoregulację i złagodzić uczucie gorąca towarzyszące rumieniowi dodano specjalny polimer (pochodzenia naturalnego) - Rhisobian gum, który dzięki właściwości odwracalnego pochłaniania wody usprawnia termoregulacje i działa chłodząco. Oprócz tego, krem zawiera szereg składników nawilżających, łagodzących i regenerujących: masło Karite, kwas palmitynowy, glicerynę, ksylitol.
WAŻNE: Jedyny krem, który nie zawiera konserwantów, środków zapachowych i emulgatorów.
Nie wypowiem sie dopóki nie zobacze skłądu. Obietnice producenta zawsze kofrontuje ze skłądem. Składnik wymienione przez Ciebei sa jak najbardziej cenne, ale ważne sa w jakich proporcjach występują w skłądzie, jakie inne składniki im towarzyszą, itd. Co to za produkt i do jakiej cery?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora