Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ostatnio testowałam...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-03-31, 12:38   #1064
Nevada87
Wtajemniczenie
 
Avatar Nevada87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 081
GG do Nevada87
Smile Dot.: Ostatnio testowałam...

Dzisiaj testowałam Esprit Collection Woman (próbka z wczorajszych zakupów w Sephorze ) i odkryłam zaskakujące podobieństwo do Celine Fever ,nie jest to tylko podobieństwo w odczuwaniu zapachu ,ale również w nutach i tak:
Nuty Esprit:
Heliotrop, pomarańcza,jaśmin, ylang ylang, fasolka Tonka, piżmo,drzewo sandałowe...
Nuty Celine Fever: kwiat mandarynki, czerwona pomarańcza;plumeria, indyjski jaśmin; sandałowiec, ambra, wanilia
Ogólnie rzecz pojmując okazuje się ,że o charakterze zapachu w tym przypadku decydują te trzy nuty... (nuty te się szczególnie wybijają)
Pomimo dużego podobieństwa Esprit jest znacznie łagodniejszy w końcowych nutach ( w Celine przeważa ,,dymna'' wanilia co również upodabnia ją do Hypnotic Poison - dymna wanilia i jaśmin )
Z kolei podobieństwo Celine do Hugo Boss Deep Red ukazuje kolejne wnioski - najbardziej charakterystycznymi nutami dla naszego nosa okazują się włoska klementynka i pomarańcza oraz wanilia .
Pozwoliłam sobie przytoczyć powyższe zagadnienie ponieważ uważam ,że wszystkie te zapachy są naprawdę do siebie podobne (pomimo nie jednej różnicy w nutach) i można z tego wysnuć wniosek o nutach nadających charakter zapachowi.

Serdeczne pozdrowienia
Nevada87 jest offline Zgłoś do moderatora