Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kupno soczewek kontaktowych
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-23, 20:46   #20
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Kupno soczewek kontaktowych

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Kupuje może któraś z Was soczewki kontaktowe?
Musze kupić soczewki w najbliższych dniach, natomiast nie mam w najbliższym tygodniu możliwości pójścia do okulisty. Oczywiście jestem pod stałą opieką swojego lekarza, okulary noszę od dzieciaka, od 4 lat nie zmieniałam szkieł, bo wada nie rosła. Więc pytanie - czy koniecznie przed zakupem soczewek muszę iść do okulisty, czy wypisując receptę pod kontem soczewek wpisuje tam jakieś dodatkowe informacje? Czy mogę kupić parę na próbę nie mając recepty, opierając się na informacjach o obecnych szkłach jakie noszę? Pytanie może trywialne, ale nie miałam nigdy do czynienia z kontaktami i nie wiem w sumie jak to się załatwia
Noszę soczewki od 6 lat. Za pierwszym razem należy iść do okulisty, by w ogóle sprawdzić, czy możesz nosić soczewki. Okulista ustali również średnicę, promień krzywizny. W wyborze pierwszych soczewek warto posłuchać się specjalisty.

Obecnie kupuję soczewki sama. Trochę sobie testuję marki, kolory Raz tylko sama wybrałam soczewki i kilka dioprii wyżej, bo czułam, że widzę trochę gorzej w starych soczewkach. Później u okulisty wyszło, że mam lekki astygmatyzm na jednym oku.

Tak od serca polecam soczewki J&J oraz Biofinity, które są rewelacyjne, jak ktoś długo pracuje przed komputerem itp.

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Agawa24 Pokaż wiadomość
Ludzie się wypowiadają a nie mają pojęcia
Nie kazdy oklista dobiera soczewki. Aby je dobrać musisz iśc do optyka. I musisz to zrobić koniecznie, poniewaz optyk wykona Ci badanie wzroku i zmierzy wade na podstawie której dobirze soczewki. I to nie ma znaczenia, że wada się nie zmienia, ponieważ ilośc dioptrii do soczewek jest trochę inna niż do okularów, jakieś 0,5 dioptrii mniejsza, ponieważ soczewka przylega do oka, nie jest oddalona od oka na pewną odległośc jak okulary, więc stad ta różnica. Wobec tego wizyta u optyka jest konieczna. Oprócz tego optyk nauczy Cie jak zakładac i ściągać soczewki. Na początku to będzie trudne i bedziesz musiała przezwycięzyć opór przed włożeniem palca do oka, ale wszystko jest do przeskoczenia
Wybierz się do optyka który ma najlepsze ceny i kup sobie soczewki jak najbardziej przepuszczające powietrze, polecam na początek jednodniowe, są najdelikatniejsze, potem możesz przejśc na miesieczne. W razie pytań, pisz.
Powodzenia i pozdrawiam!
Wybacz, ale trochę brednie. Ok, można iść do optyka, ale czy to znaczy, że okulista nie dobierze odpowiednich soczewek? Od razu odpowiem: WYBIERZE. I również pokaże jak się je zakłada i zdejmuje. Baaaa, założy soczewki na oczy i każe nawet nam w nich pochodzić ok. 30min, by sprawdzić, czy nasze oko je akceptuje.

Z jednym się zgodzę - na pierwszy raz najlepsze są jednodniowe. Z reguły okuliści zalecają je na początku przygody z soczewkami.

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

[1=6610e975c85461a73511d7b 83bf3e01cd5d91d24_6487a38 504e0b;40458131]Nie polecam tego typu punktów[/QUOTE]

Yyyyy dlaczego?
Ja tam właśnie kupiłam pierwsze soczewki i tam byłam u lekarza okulisty.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując