Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-04-04, 22:17   #618
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
bardzo dziękuję
Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
dziękuję bardzo:-*zastanowię sie nad nim
Proszę bardzo

Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Witam!
Tym razem ja poproszę o ocenę składu tego szamponu VICHY DERCOS - Shampooing Frequence Purete.

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17518

Jego skład:
Aqua/Water, Sodium Laureth Sulfate, Coco-Betaine, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Hydroxystearyl Cetyl Ether, Sodium Chloride, Butylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Carbomer, Citronellol, Cocamide Mipa, Ethyparaben, Hexyl Cinnamal, Isobutylparaben, Linalool, Methylparaben, Polyquaterinum-10, PPG-5-Ceteth-20, Propylene Glycol, Propylparaben, Salicylic Acid, Sodium Benzoate, Vitis Vinifera/ Grape Seed Oil, Parfum/Fragrance, Code F.I.L. :C24240/2

Szampon ten wg producenta ma zapobiegać przetłuszczaniu włosów.
Na KWC jest tylko 1 opinia tego szamponu.

Znam SLS i wszystkie jego "wady" ale czy L_V widzisz tu coś dobrego w tym szamponie? Czy jest wart swojej ceny?

Szukam stale i nieprzerwanie od lat szamponu, który choć trochę minimalizowałby przetłuszczanie włosów.

Proszę o odpowiedź - ale tylko w wolniejszej dla Ciebie chwili. Ja cierpliwie poczekam.
Składnikiem aktywnym jest tu chyba kwa sslaicylowy i wyciąg z winofron, tyle że mało tu tego - oba składniki pod koniec składu, czyli szampon wypadnie na średnio-skuteczny.Zupelnie niepotrzebnew szamopnie p/lupiezowym sa silikony - mogą nasilac uczucie swędzenia skory głowy.

Od siebie polecam Kerium od LRP [z LHA, glicerzna i mocznikiem]. Do wybory masz wersje do łupieżu suchego, tłustego oraz intesnywną kuracje p/łupieżową. Cenowo wychodzi podobnie.
Druga opcja to szmpon dla niemowląt [serio], np Nivea baby.

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Justynko to znowu ja odwiedziłam sklep firmowy Ziaji i proszę o analizę trzech produktów.
- Tonik odświeżający bezalkoholowy Ziaja Pro
Aqua, Glycerin, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Panthenol, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Extract, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Citric Acid.
Bardzo bardzo fajny tonik. Nie ma do czego sie przyczepic. Czy on jest tylko w sklepach firmowych?? Ekstrakty z tymianku, oczaru, lukrecji. Powinien miec dzialanie normalizujace, szczegolnie do cery mieszanej.

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
- Maseczka z zieloną glinką+mikroderabrazja Biobalans Ziaja
Aqua, Octyldodekanol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Alumina, Glycerin, Cetyl Alcohol, Illite, Titanium Dioxide, Dimethicone, Polacrylamide, C13-13 Isoparaffn, Laureth-7, Hydrolized Milk Protein, Propylene Glycol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Stearyl Alcohol, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Metylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Linalool, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionione, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citric Acide, CI 42090
Jak dla mnie poliakrylamid za wysoko w składzie.
Pomijając to, maska wygląda na odywcza, nawilżającą - zawiera dużo emolientów. Do tego proteiny mleka, pantenol, wit E, pochodna mocznika. Nie wiem tylko dlaczego ma działać jako mikrodermabrazja...


Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
- Peeling enzymatyczny Nuno Ziaja
aqua, hexyl laurate, octydodecanol, cetearyl ethylhexanoate, glycerin, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, dimethicone, panthenol, behenyl alcohol, butyrospermum parkii butter, hydrogenated castrol oil, stearyl alcohol, protease, subtilisin, tocopheryl acetate, carbomer, cetearyl alcohol, diazolidinyl urea, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, benzyl salicylate, geraniol, citronellol, limonene, hexyl cinnamal, sodium hydroxide
Peeling ma sporo emolientów, wiec na pewno nie powinien pozostawiać uczucia ściągniętej skóry. Wydaje się byc delikatny, raczej nie bedzie podrażniał.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora