Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-04-04, 22:53   #613
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Kulfon Pokaż wiadomość
Chciałam jeszcze zapytać o składy, ale z drugiej strony. Jakich składników szukać w szamponie/odżywce, żeby nadawały włosom blask? Po prostu mam hopla na tym punkcie i chciałabym wiedzieć, czego szukać przy wyborze kosmetyków do włosów.


Znalazłam chyba ciekawy krem do cery naczynkowej. L_V, jak sądzisz?

A.T.W., Terapie Urody, Krem na rozszerzone naczynka
Skład: Aqua, aesculus, hammamelis, sodium carbomer, magnesium L-ascorbic acid PCA, hyaluronic acid, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, biotine, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, citronellol
Sprobuje tak

aesculus-wyciag z kasztanowca ma wlasciwosci przeciwzapalne, przeciwobrzękowe
hammamelis-wyciag z oczaru ma właściwości ściągające, przeciwzapalne, poprawia ukrwienie skóry
sodium carbomer-emulgator
magnesium L-ascorbic acid PCA-magnez i kwas askorbinowy,pelni role antyoksydanta, regulatora pH ale dla pewnosci niech L_V zerknie na to
hyaluronic acid-kwas hialuronowy
diazolidinyl urea-to chyba bedzie jako konserwant,ktory potrafi podrazniac ale i tak sklanialabym sie ku wyprobowaniu tego kremu
biotyna-witamina z grupy B, nazywana również witaminą H. Bierze udział w przemianie aminokwasów, ma działanie odmładzające, stymuluje produkcję keratyny w skórze

wg mnie ma ciekawy i w miare krotki sklad,moze calkiem dobrze dzialac na naczynkowcow-az sama nabralam ochoty na przetestowanie tego kremu tymbardziej,ze nie ma potencjalnych zapychaczy.
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-05-11 o 14:20 Powód: Poprawka;)
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora