Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-04-06, 20:39   #629
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Kulfon Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno: zdecydowałam się na ciężki kaliber na moje pięty, SVR Xerial 50. I okazało się, że do wyboru są dwa. Który jest mocniejszy, skuteczniej złuszcza?

Xerial 50
Skład: urée 50 %, Ac. glycolique 7 %, Ac. salicylique 1,5 %, Ac. lactique 1,5 %, allantoine 0,3 %, beurre de karité 3 %, sorbitol 2 %, glycérol 3 %.
Urea, purified water, glycolic acid, isocetyl stearate, paraffinum liquidum, polyglyceryl-4 isostearate, cetyl dimethicone copolyol, hexyl laurate, shea butter, glycerin, lactic acid, sorbitol, salicylic acid, stearoxy dimethicone, magnesium sulfate, allantoin, sodium methylparaben

Xerial 50 extreme
Skład: 50% mocznik, 5% kwas salicylowy, 0,2% papaina, kwas mlekowy, glicerol, bez środków zapachowych (nie znalazłam składu INCI)

kwas glikolowy zamieniono na salicylowy. dodam, że extreme jest o 10 ml mniejszy i trochę droższy. który lepiej kupić?

(Przepraszam, że nie edytowałam, ale uznałam, że tematyka postów jest zupełnie inna)
Wg mnie one sa bardzo zblizone a nie probowalas czasem Hasceralu?rownie skuteczny i duzo tanszy

Estello,dziekuje za cennik

Cytat:
Napisane przez dasVorbild
Ziaja, Calma HLC, Mleczko do demakijażu z wapniem

Skład: Aqua (water), paraffinum liquidum (mineral oil), ceteareth-12, glycerin, cetearyl alcohol, bacopa monniera extract, peg-8, hydroxyethyl cellulose, propylene glycol, calcium gluconate, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica (seed) oil, panthenol, tocopheryl acetate, acrylates / c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, dimethicone, dmdm hydantoin, iodopropynyl butylcarbamate, sodium hydroxide.
paraffinum liquidum (mineral oil)-emolient,substancja natłuszczająca, nawilżająca, wygładzająca, zapewniająca ochronę, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka
jest także środkiem rozpuszczającym.
Moze powodowac zapychanie ale to bardzo indywidualna sprawa.

cetearyl alcohol-emolient,substancja natłuszczająca, nadająca skórze miękkość, elastyczność i gładkość.

ceteareth-12-emulgator,substancja aktywnie myjąca, odpowiedzialna za gruntowne oczyszczanie skóry i włosów

bacopa monniera extract- ekstrakt z indyjskiego ziola Bacopa Monniera, używanego w medycynie ajurwedyjskiej; posiada właściwości łagodzące, przeciwzapalne, przeciwalergiczne, neutralizuje wolne rodniki oraz zmniejsza wrażliwość skóry.

ethylhexyl palmitate-emulgator,dziala natluszczajaco


Wg mnie mleczko Ziaji jest calkiem niezle chyba,ze moze Cie zapychac parafina to wtedy nie bardzo polecam ale cala seria Calm HLC jest godna polecenia.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora