Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-05-16, 12:38   #1665
lagerfeldised
Rozeznanie
 
Avatar lagerfeldised
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 931
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez aako Pokaż wiadomość
mozna sie przylacyzc?
ja zdałam w sierpniu i od tamtej pory 4 razy jechałam.
zawsze jakiś bład popełniałam i mnie to zniechęcało wiec teraz juz prawie w ogole nie wsiadam.
na początku po zdaniu egzaminu bylam chętna do jazdy a teraz plakac mi sie chce na sama mysl.

dzisiaj chce jechać i 3 razy juz trase sprawdzałam gdzie bede musiala zmienic pas, gdzie ruszyc z górki a jeszcze nie wiadomo czy pojade czy nie stchórze paranoja
No i dobrze Ja też sprawdzałam, na widoku satelitarnym google maps, żeby mnie nic nie zaskoczyło Robiłam trasy, które znałam z jazd, żeby się oswoić z obsługą samochodu. Jak na tym się złapie wprawę (nie chodzi tylko o to, żeby to umieć, ale żeby to robić bez myślenia, że tak powiem) to o wiele łatwiej jest jechać w obce trasy, bo myśli się już tylko o tym jak dojechać, gdzie zmienić pas na jaki itp., a nie o tym kiedy zredukować, jak ruszyć, żeby nie zgasło, kiedy kierunkowskaz itp.

Najlepiej nie brać pod uwagę opcji "stchórzę". Wsiadać i koniec. Przy niewielkich prędkościach, zawsze jakoś i gdzieś dojedziesz, tragedia się nie stanie, może zgaśnie, może się zrobi jakiś błąd na mieście, ale ludzie i tak jeżdżą "jak chcą", nie będziesz wyjątkiem jak przez przypadek wymusisz pierwszeństwo. Teraz pełno osób robi prawo jazdy, jak zgaśnie na światłach, to też nie będzie żadna nowość dla reszty kierowców, są przyzwyczajeni.
__________________
13.03.2013 Prawo jazdy
30.03.2013 Pierwszy własny samochód
lagerfeldised jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując